Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w maratonie MTB | Malevil Cup, Jablonné v Podjestedi, Czechy

HomeSportZapowiedzi

Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w maratonie MTB | Malevil Cup, Jablonné v Podjestedi, Czechy

Czeskie zawody Malevil Cup to stały punkt w programie wielu kolarzy górskich szukających naprawdę górskich maratonów MTB. Po dziesięciu latach ten właśnie organizator ponownie został wybrany jako host Mistrzostw Europy w maratonie MTB, a bliskość lokalizacji sprawiła, że na starcie swoją obecność zapowiedziało naprawdę wielu Polaków w większości kategoriach.


Tytułu bronić będą Andreas Seewald, który jest nie tylko Mistrzem Europy, ale także Mistrzem Świata. Nie zabraknie także Hiszpanki Natalii Fischer, która podobnie jak Seewald rok temu w Szwajcarii wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy. Z kolei na Mistrzostwach Świata zajęła trzecie miejsce. Co ciekawe z powodzeniem od lat łączy starty zarówno w cross country, jak i w maratonie MTB.

W Elicie Mężczyzn w białoczerwonych strojach zobaczymy m.in. zawodników JBG-2 CryoSpace – Krzysztofa Łukasika, Pawła Bernasa, Michała Glanza, Michała Palutę oraz Karola Ostaszewskiego. Oprócz nich dwaj byli zawodnicy „czerwonego pociągu” – jeżdżący teraz w barwach 7R Rowmix p/d 72D – Karol Rożek i Mariusz Kozak.

W Elicie Kobiet tylko jedna zawodniczka – Paula Budzyńska.

W Mastersach też mamy swoją reprezentację – wśród kobiet tylko jedna zawodniczka, ale za to jaka – Anna Urban! W M40 – Krzysztof Krzywy, M45 – Paweł Gaca i Karol Mielnik, M50 – Maciej Kubicz i w M60 – Jacek Brzózka.

Na uczestników, w zależności od kategorii czekają trzy trasy. Z najdłuższym, 100 km (2225 m) dystansem zmierzą się zawodnicy Elity mężczyzn oraz trzy najmłodsze kategorie Masters – 35, 40 i 45+. Średni dystans liczący 90 km (1982 m) przygotowany został dla Elity kobiet. Na najkrótszym, ale nadal bardzo wymagającym dystansie 70 km (1550 m) rywalizować będą kobiety Masters oraz mężczyźni Masters 50+.

Start poszczególnych kategorii zaplanowany jest na 8:30, 9:00 i 9:30, co biorąc po uwagę prognozy sugerujące upalny dzień jest na korzyść wszystkich uczestników. Prawdopodobnie chwilę po południu poznamy pierwsze rozstrzygnięcia.

Co warto też podkreślić, co też jest rzadko spotykane, impreza mistrzowska została całkowicie oddzielona od amatorskiego wyścigu Malevil Cup, który odbył się dzień wcześniej w sobotę. W niedzielę trasa będzie tylko i wyłącznie do dyspozycji zawodników walczących o tytuły najlepszych długodystansowych kolarzy górskich w Europie.

Listy startowe oraz wszystkie szczegóły wyścigu dostępne na stronie uec.ch:

https://uec.ch/en/event/169/2022-uec-mtb-marathon-elite-masters-european-championships

Trzymamy kciuki!

COMMENTS

DISQUS: 0