MaratonMTB.pl u stóp Królowej Beskidów – odważ się być!

HomeSportZapowiedzi

MaratonMTB.pl u stóp Królowej Beskidów – odważ się być!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Spotkajmy się tam, gdzie graniczą ze sobą trzy Beskidy: Mały, Makowski oraz Żywiecki. Z dala od gwaru miasta, od hałaśliwych kurortów, w otoczeniu górskiej przyrody. Obiecujemy Wam, że to będzie maraton MTB nie tylko z nazwy. Już 19 czerwca Stryszawa powita wszystkich rowerzystów, którym nie straszna beskidzka rąbanka, sztywne podjazdy oraz techniczne zjazdy. A wszystko to z majestatyczną Babią Górą w tle.

Advertisement

To już trzecia tegoroczna edycja cyklu górskich wyścigów rowerowych pod szyldem MaratonMTB.pl. Znane z wyścigów hasło „odważ się być” skutecznie zachęca do startu tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kolarstwem górskim. Gmina Stryszawa w Małopolsce położona jest w niezwykle malowniczym zakątku Beskidów. Jeśli ścigając się na trasach tegorocznego maratonu chociaż na chwilę obrócisz głowę w lewo lub w prawo, to z pewnością napotkasz niezapomniane górskie krajobrazy, które sprawią, że zapragniesz tu wrócić z rowerem na treningowy weekend lub na wakacyjny wypoczynek z dala od zgiełku cywilizacji.

Trzy trasy do wyboru umożliwiają idealne dopasowanie kilometrażu oraz przewyższeń do swoich możliwości. Dystans Quarter, popularnie zwany wśród uczestników „ćwiartką”, to świetna opcja na początek swojej przygody z poważnym ściganiem. Uczestnicy będą mieli do pokonania 28 km i ponad 900 metrów przewyższeń na swoich rowerach. Lekko nie będzie! Na najkrótszym dystansie nie zabraknie siłowych podjazdów i technicznych zjazdów, jak ten zielonym szlakiem z „Wsiórza” do doliny i rozjazdu dystansów.

Na „połówce” spotkają się wytrawni gracze. Dystans Half to 40 km i przeszło 1450 metrów w górę! To trasa, która nie bierze jeńców. Pasmo Jałowieckie czeka na śmiałków – kradnie serca, urywa przerzutki oraz wykańcza klocki hamulcowe. W pakiecie od organizatora obiecana jest solidna dawka adrenaliny oraz pamiątkowe fotki w najbardziej efektownych punktach trasy. Half wjeżdża na Jałowiec (1111 m n.p.m.), a ostatnie kilkaset metrów przed szczytem bezlitośnie weryfikuje komu w tym dniu „noga podaje”. Nie martw się jeśli twoje szczytowanie nie pójdzie tak jakbyś chciał – jeśli staniesz by zaczerpnąć oddech, za placami zobaczysz jedną z najpiękniejszych beskidzkich panoram – od Mędralowej aż po Baranią Górę.

Maratońskie „konie” wystartują na dystansie Full. Niby niewiele dłuższy od „połówki”, ale sprawi, że niejedna łydka zapłonie żywym ogniem! 49 kilometrów i ponad 2000 metrów w pionie to coś dla tych, którym nie straszne sztywne podjazdy, luźne kamienie, śliskie korzenie czy ostre wiraże. Full dorobi kolejne kilkaset metrów przewyższenia wjeżdżając na Lachów Groń – jeden z trzech szczytów na trasie przekraczający tysiąc metrów nad poziomem morza, a zaraz po nim zjazd do Koszarawy Bystrej tylko po to, by zacząć najdłuższy i najtrudniejszy w tym dniu podjazd na Czerniawe Zachodnią Suchą. Na tym podjeździe oprócz „kopyta” potrzebna jest mocna psycha lub słaby wzrok, by nie widzieć jak wolno ubywa drogi w górę. Zjeżając na przełącz Cichą, na deser zostanie Jałowiec, a po nim kilkukilometrowy zjazd i kolejne metry przewyższeń do podjechania.

Wyścig rozpocznie się, tak jak w roku ubiegłym, na Stadionie LKS Jałowiec (Stryszawa 278E, 34-205 Stryszawa). Kibice będą mogli wypatrywać swoich zawodników z trybun, niczym podczas mistrzowskiego meczu piłkarskiego. Głośny doping jest tutaj wskazany! Start wszystkich dystansów przewidziany jest jak zawsze na godzinę 11:00. Gdy wszyscy zawodnicy rozpoczną zmagania, a wrzawa na starcie ucichnie, do rywalizacji ruszą najmłodsi uczestnicy MaratonMTB.pl w Stryszawie.

Młodzi kolarze pod czujnym okiem znanego i uwielbianego „trenejro” Marcina Bialika powalczą o medale, nagrody oraz miejsce na podium. Mapei Kids Race 2022 to doskonała okazja aby sprawdzić swoje rowerowe umiejętności na tle rówieśników, zakosztować prawdziwej rywalizacji, a przede wszystkim świetnie się bawić! Trasa dopasowana jest do wieku oraz możliwości każdego malucha, co nie oznacza, że będzie łatwo! Udział w zawodach dla dzieci jest darmowy – wystarczy sprawny rower oraz kask na głowie, by przez chwilę poczuć się jak zawodowi kolarze.

Na mecie, poza sławą i chwałą, czekać będzie smaczne jedzonko od lokalnych gospodyń, mocna i pyszna kolarska kawa La Caffeina i coś słodkiego, by uzupełnić stracone kalorie. Fachowy konferansjer, pomocni wolontariusze i uśmiechnięta ekipa sprawią, że po trudach górskiej rywalizacji poczujesz się jak w domu, pośród innych finiszerów MaratonMTB.pl w Stryszawie.

Zapisz się czym prędzej na stronie www.maratonmtb.pl. Polub również profil imprezy w mediach społecznościowych (facebook / instagram), by na bieżąco otrzymywać newsy o trasach oraz zbliżających się wyścigach.

Odważ się być częścią maratońskiej społeczności!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0