Mathias Flueckiger mocniejszy od Nino Schurtera w Leogang. Bartłomiej Wawak na miejscu 18! | Puchar Świata MTB, Austria

HomeSportWyniki

Mathias Flueckiger mocniejszy od Nino Schurtera w Leogang. Bartłomiej Wawak na miejscu 18! | Puchar Świata MTB, Austria

Zarówno piątkowe wyścigi short track, jak i wcześniejszy wyścig elity kobiet pokazały, że trasa w Leogang faworyzuje zawodników, którzy są w stanie wygenerować wysoką moc na podjazdach. Oczywiście nadal trzeba ogarniać dobrze technikę, bo kilka zjazdów jest nada bardzo wymagających, ale nie są to elementy aż tak selektywne. Na starcie także Filip Helta, Karol Ostaszewski i Bartłomiej Wawak.


1/6

Blisko setka zawodników na starcie. Z jednej strony piątkowy triumfator wyścigu short track, Mathias Flueckiger, z drugiej strony Nino Shurter cały czas polujący na jeszcze jedno zwycięstwo by zapisać się w historii jako zawodnik z największą liczbą pierwszych miejsc. Oprócz tego praktycznie wszyscy liczący się w stawce zawodnicy.

Rozbiegówka, to przede wszystkim rozciągnięcie stawki, ale próżno tu szukać jakiś sygnałów, kto może być tego dnia najmocniejszym zawodnikiem. Cieszy wysoka pozycja Bartka Wawaka, który dzięki 14. miejscu w piątek w wyścigu cross country mógł wystartować z drugiego rzędu. Rozbiegówkę kończy w okolicy Top10.

2/6

Powoli zawiązuje się prowadząca grupka w której jadą m.in. Nino Schurter, Vlad Dascalu, Alan Hatherly, Henrique Avancini.

3/6

Zapowiada się wyrównany wyścig, nikt nie ma ochoty na atak, aż nagle ze względnie odległej pozycji przeprowadza potężny atak na najdłuższym podjeździe. Jego koło utrzymuje tylko Nino Schurter i tak Szwajcarzy we dwóch odjeżdżają reszcie stawki.

Jedynym zawodnikiem, który próbuje skasować ucieczkę tej dwójki jest Alan Hatherly.

Bartłomiej Wawak spada poza Top20 tracąc niewiele ponad 2 minuty. Filip Helta jedzie przed Karolem Ostaszewskim, obaj w okolicach szóstej dziesiątki.

4/6

W relacji oglądamy w zasadzie tylko Schurtera i Flueckigera oraz goniącego go Hatherlego. Różnica cały czas to tylko kilka sekund, ale Hatherly nie jest w stanie jej skasować.

W grupie pościgowej Vlad Dascalu i Maxime Marotte, a na kolejnych lokatach David Valero Serrano i Anton Cooper.

Bartłomiej Wawak na miejscu 20.

5/6

Z przodu sytuacja nie ulega zmianie. Różnice tak niewielkie, a jednocześnie na tyle duże, że nie ma miejsca na żadne przetasowania.

Bartek Wawak przeskakuje o kolejne oczko do góry, na miejsce 19. Filip Helta na miejscu 56. a Karol Ostaszewski na 61.

6/6

Ostatnie okrążenie, Szwajcarzy jadą wszystko próbując na sobie wymusić błąd, który rozstrzygnąłby o wyścigu. Płaci za to Hatherly, którego strata rośnie prawie do 30 sekund. To szansa dla Dascalu, który odjeżdża od Marotte.

Ostatni podjazd wyścigu. Flueckiger buduje kilkanaście metrów przewagi na Schurterem. Dascalu dojeżdża do Hatherly’ego.

Bartłomiej Wawak jedzie w 2-3 osobowej grupce. Są szanse nawet na 16. miejsce.

META

Ostatnie kilkaset metrów to bezbłędna, fantastyczna jazda obu Szwajcarów. Flueckiger robi wszystko, żeby utrzymać wypracowaną przewagę, a Schurter, żeby ją skasować.

Mathias Flueckiger do piątkowego zwycięstwa dokłada także niedzielne. Perfect weekend!

Hatherly broni trzeciego miejsca. Dascalu czwarty, Marotte piąty.

Bartłomiej Wawak na metę dojeżdża na miejscu 18 (+3:22).

Filip Helta kończy na 56. (+8:00) , a Karol Ostaszewski na 62. miejscu (+9:00).

COMMENTS

DISQUS: 1