Loana Lecomte z dubletem w Leogang | Puchar Świata MTB, Austria

HomeSportWyniki

Loana Lecomte z dubletem w Leogang | Puchar Świata MTB, Austria

Bardzo mała frekwencja wyścigu. Ledwo 55 zawodniczek na starcie. Nie ma walczącej z bólem pleców Mistrzyni Świata Evie Richards. Nieobecna jest także Pauline Ferrand Prevot. Polskę reprezentują cztery zawodniczki – Klaudia Czabok, Paula Gorycka, Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła.


1/5

Po starcie dochodzi na pierwszym zakręcie do krasky w której najbardziej poszkodowana jest Mona Mitterwallner, która ze skręconą kierownicą musi biec do boksu technicznego po wsparcie. W efekcie do rywalizacji włącza się ze stratą blisko trzech minut. W tym samym czasie cały peleton odjeżdża i przed Austriaczką nie tylko gonitwa, ale też konieczność przebicia się przez całą stawkę.

W tym samym czasie na czele stawki tempo nadaje Jolanda Neff. Z nią Lecomte, Rissveds, McConnell, Stigger oraz Frei czy Keller.

2/5

O ile rozbiegówkę Neff kończy na pierwszym miejscu o tyle chwilę później do przodu przebijają się Lecomte i Rissveds, które zaczynają budować przewagę. Neff wyprzedają McConnell i Stigger.

W tym samym czasie oglądamy Mitterwallner, która w bardzo dużym tempie wyprzedza kolejne zawodniczki.

Stigger, McConnell i Frei zjeżdżąją się razem w grupkę pościgową. Za nimi m.in. Keller, Terpstra.

Prowadzące Lecomte i Rissveds powiększają przewagę, która sięga już ponad pół minuty. W tym czasie Laura Stigger próbuje samotnie gonić odjeżdżając Frei i McConnell. Co ciekawe Austriaczka jedzie na rowerze HT.

Na jednym z najdłuższych podjazdów jednak zjeżdżąją się ponownie w większą grupę – Stigger, McConnell, Frei, tuż za nimi Keller (nowa Mistrzyni Szwajcarii w XCO), Terpstra i Batten.

Gabriela Wojtyłą kończy kończy pierwsze okrążenie na 37. miejscu, Paula Gorycka – 42., Aleksandra Podgórska – 47., a Klaudia Czabok 55.

2/5

Dobry początek wyścigu zalicza Jolanda Neff, ale niestety szybko za to płaci i spada do drugiej dziesiątki ze stratą na początku półtorej minuty, a później zwiększającej się jeszcze bardziej.

Lecomte odjeżdża Rissveds. Wyścig wydaje się powoli układać. Szwedka traci do Francuzki już 20 sekund. Kolejne zawodniczki jadą ze stratą ponad minuty. Trudno powiedzieć czy Rissveds da rada utrzymać takie tempo jadąc samotnie.

Nie zapowiada się na kolejną wygraną McConnell. Spada na 5. miejsce i traci kontakt z walczącymi o trzecie miejsce Stigger i Frei.

3/5

Trzecie okrążenie zaczyna się przewagą Lecomte nad Rissveds liczącą 29 sekund. Stigger i Frei tracą ponad minutę. Dalej McConnell, Terspstra, Keller, Bohe i Batten.

Gabriela Wojtyła utrzymuje 37. miejsce. Paula Gorycka awansuje na 41. Awansują także Aleksandra Podgórska na 46. i Klaudia Czabok na 51.

W tym czasie Mona Mitterwallner już na 23. miejscu ze startą blisko czterech i pół minuty.

Lecomte jedzie bardzo równy wyścig i powiększa przewagę, która już przekracza 40 sekund nad Rissveds. To zdecydowanie mocna jazda Francuzki, a nie słabsza Szwedki, bo kolejne zawodniczki tracą już ponad półtorej minuty.

Na koniec rundy przewaga Lecomte sięga 47 sekund! Wydaje się, że wyścig już ułożony. Stigger i Frei cały czas jadą razem i to raczej między sobą rozstrzygną trzecie miejsce.

Gabriela Wojtyła kolejne miejsca do przodu – kończy okrążenie na 35. miejscu. Paula Gorycka utrzymuje 41. miejsce, za to Aleksandra Podgórska także wyżej – na 44. miejscu. Klaudia Czabok niestety po drugim okrążeniu zostaje zdjęta z trasy zgodnie z zasadą 80%.

4/5

Przedostatnie okrążenie nie przynosi większych zmian. Różnice między zawodniczkami są na tyle duże, że jest raczej jazda na utrzymanie pozycji. Jedyny znak zapytania to kto zajmie trzecie, a kto czwarte miejsce, bo tu nic się nie zmienia – Stigger i Frei jadą cały czas razem!

Z wyścigiem musi pożegnać się także Aleksandra Podgórska, której strata przekracza 80%. Gabriela Wojtyła awansuje znowu o jedną lokatę, na 34. miejsce, Paula Gorycka też oczko wyżej, na 40. miejscu.

5/5

W zasadzie nic nie dzieje się poza tym, że Stigger i Frei cały czas jadą razem. Żadna z zawodniczek nie ma zapasu, żeby urwać drugą z zawodniczek. Tracą do Lecomte w okolicach 1:45. 30 sekund przed nimi jedzie Rissveds. Szerokie podium prawdopodobnie uzupełni Anne Terpstra.

A jednak, na chyba najdłuższym podjeździe, wzdłuż stoku narciarskiego Stigger jedzie wszystko, Frei nie jest w stanie utrzymać tego tempa i wypracowuje kilkanaście sekund przewagi.

Z Polek na ostatnie okrążenie wjeżdża tylko Gabriela Wojtyła. Paula Gorycka także ze względu na stratę jest zdjęta z trasy.

Meta

Loana Lecomte ustrzela dublet w ten weekend. Do piątkowego zwycięstwa w short track dokłada wygraną w niedzielnym cross country w pięknym stylu dominatorki, której nie mogła zagrozić żadna zawodniczka.

Druga na metę ze stratą ponad minuty jest Jenny Rissveds. Wypracowana na podjeździe przewaga daje Laurze Stigger trzecie miejsce. Szerokie podium uzupełniają Sina Frei i Anne Terpstra.

Gabriela Wojtyła na 35. miejscu ze stratą ponad 11 minut i jest jedyną zawodniczką z Polski, która kończy cały wyścig.

COMMENTS

DISQUS: 0