Mathias Flueckiger wygrywa short track | Puchar Świat MTB, Leogang, Austria

HomeSportRelacje

Mathias Flueckiger wygrywa short track | Puchar Świat MTB, Leogang, Austria

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścig kobiet pokazał, że trasa przygotowana przez organizatorów w Leogang jest bardzo fizyczna i przez to selektywna. Na starcie komplet zawodników, a Polskę reprezentuje Bartłomiej Wawak.


Wyścig zaplanowany na osiem okrążeń mimo upływających rund nie przynosi żadnych przełomów czy selekcji. Wszyscy zawodnicy wiedzą, że na tej trasie trzeba pojechać mądrze i nie szarpać. Od początku na prowadzeniu jedzie Henrique Avancini.

Niespodziewanie okazuje się, że elementem na trasie, który trochę miesza w stawce jest sztuczny mostek na którym naniesione błoto uniemożliwia jazdę i większość musi zsiadać z roweru.

W drugiej połowie wyścigu z przodu formuje się czterooosbowa grupka z dwoma Szwajcarami – Flueckiger oraz Albin z przodu, za którymi jadą Avacnini i Dascalu.

Dascalu nie utrzymuje tempa. Jednocześnie Flueckiger mocno atakuje i buduje kilkusekundową przewagę nad rywalami.

Na dwa okrążenia do mety wydaje się, że wyścig jest ułożony. Flueckiger ma już kilkanaście sekund przewagi. W grze o kolejne stopnie podium oprócz Vitala i Avaciniego także Schuermans i Dascalu. Może, że w zasięgu są też Sarrou, Marotte i Cooper.

Ostatnie okrążenie przynosi zmiany, ale nie na prowadzeniu. Drugą świeżość łapie Vlad Dascalu, który wychodzi na drugie miejsce. Trzecie miejsce cały czas nierozstrzygnięte.

Mathias Flueckiger wygrywa short track w Leogang!

Vlad Dascalu z drugim miejscem i pierwszym w karierze podium w short tracku.

Vital Albin trzeci i dla niego to także pierwsze podium w short tracku.

Bartłomiej Wawak kończy na 14. miejscu ze stratą zaledwie 42 sekund co w niedzielnym wyścigu daje mu bardzo dobrą, drugą linię startową.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0