Loana Lecomte wygrywa short track | Puchar Świata MTB, Leogang, Austria

HomeSportWyniki

Loana Lecomte wygrywa short track | Puchar Świata MTB, Leogang, Austria

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tradycyjnie Puchar Świata w kolarstwie górskim rozpoczyna się rywalizacją zawodniczek i zawodników w short tracku. Organizatorzy przygotowali ciężką, fizyczną trasę, a rozmoczone opadami podłoże jeszcze utrudniło zadanie. Na starcie tradycyjnie 40 zawodniczek, wśród nich Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła, dla której jest to debiut w pucharowym shorttracku.


Po starcie bardzo szybko dochodzi do selekcji na sztywnych podjazdach, które nie mają litości dla zawodniczek. Z przodu jedzie liderka klasyfikacji generalnej, Rebecca McConnell.

Formuje się czteroosobowa grupka w której jadą Lecomte, McConnell, Keller, Rissveds i Batten. Ze stratą kilkunastu sekund jadą kolejne zawodniczki.

Na trzecim z siedmiu okrążeń odpada Haley Batten, a w tym samym czasie stratę zmniejsza trochę Sina Frei.

Na czwartym okrążeniu od prowadzącej czwórki odpada Rissveds. W tym samym czasie Lecomte wychodzi na pierwszą pozycję i zaczyna powoli odjeżdżać rywalkom. Z tyłu stratę zmniejszają Frei, Terpstra i Bohe.

Na piątym okrążeniu Lecomte powiększa przewagę, a za jej plecami tasują się m.in. Keller, Terpstra i McConnell tasują się. Rissveds traci kolejne pozycje, a do gry włącza się także Caroline Bohe.

Szóste okrążenie to dalsze powiększanie przewagi przez Lecomte, walka Keller o utrzymanie pozycji na podium oraz mocne ataki zawodniczek Ghost Factory Team.

Na finałowym okrążeniu mocny atak przeprowadza Terpstra, która na metę dociera tylko 9 sekund po Lecomte, która zalicza pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie. Z kolei pierwsze podium w elicie zdobywa Caroline Bohe, która odpiera ataki Keller na ostatnich metrach.

Tuż za podium Alessandra Keller oraz Rebecca McConnell.

Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła sklasyfikowane są odpowiednio na 31. i 34. miejscu ze stratą dwóch okrążeń.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0