Cisowianka Mazovia MTB Marathon jedzie na Lubelszczyznę – już w niedzielę 12 czerwca!

HomeSportZapowiedzi

Cisowianka Mazovia MTB Marathon jedzie na Lubelszczyznę – już w niedzielę 12 czerwca!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Smak nadchodzącego maratonu przygotowanego przez Cezarego Zamanę przypadnie do gustu wszystkim, którzy lubują się w smakach wyszukanych, nieoczywistych, zaskakujących. Dlatego warto wybrać się do Wysokiego / Zakrzew w powiecie lubelskim, gdzie odbędzie się czwarty maraton Mazovii.


Między kolarskim mistrzem polskim Cezarym Zamaną a Lubelszczyzna zdecydowanie jest chemia. Ile razy nie wybierze się on w tę urokliwą część Polski, tyle razy będzie podróż skutkująca organizacją maratonu. Nie tak dawno przecież peleton Mazovii mknął przez wyjątkowe w skali Europy wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. A już lada moment, bo 12 czerwca, kolejne zawody cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon odbędą się w powiecie lubelskim, a dokładniej w Wysokiem / Zakrzew. Dodatkowo, będzie to edycja o Puchar Starosty Lubelskiego, Zdzisława Antonia.

„Obchodzimy właśnie jubileuszowy, bo 18. sezon Mazovii. A wiadomo, że najlepsze urodziny to takie, na których nie brakuje niespodzianki. Stąd właśnie maraton w Wysokiem / Zakrzew, czyli zupełnie nowej dla Mazovii miejscówki” – informuje Cezary Zamana. „Mimo że zawodniczki i zawodnicy nie wiedzą, jakich wyzwań się spodziewać, to z pewnością mogą spodziewać się wszystkiego tego, z czego słynie Mazovia. Świetnie przygotowanych tras, znakomitej atmosfery w peletonie i dobrze zorganizowanej bazy zawodów” – dodaje triumfator Tour de Pologne z 2003 roku.

Na trasach nie braknie terenowych przeszkód w postaci interwałowych odcinków, gdzie podjazdy wymagające gwałtownego depnięcia pedałów przerywane będą zjazdami testującymi sprawność hamulców. Przyda się też umiejętność płynnego wchodzenia w ostre zakręty, bez tracenia wypracowanej prędkości,

Do wyboru będą trasy o zróżnicowanej trudności. Najmocniej mięśnie popracują na najdłuższym dystansie Pro. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że pod względem długości oraz przewyższeń będzie to jedna z najcięższych tegorocznych przepraw Mazovii. Więcej szans na złapanie oddechu będzie na dystansie Fit, poprowadzony w większości po otwartej przestrzeni między pofałdowanymi, obficie kwitnącymi polami. Najmniej wprawieni oraz najmłodsi rowerzyści mogą bez obaw ścigać się na dystansie Hobby. Tu ciekawostka: dystans Hobby pierwszy raz od wielu lat przekroczy długość 10 kilometrów. Z tego powodu na jego trasie zorganizowany zostanie bufet regeneracyjny dla dzieci oraz opiekunów. Razem z Cezarym Zamaną do Wysokiego / Zakrzew przyjedzie znana z telewizyjnych dobranocek Rybka MiniMini. Zorganizuje ona darmowe zawody rowerowe dla dzieci do 6. roku życia. Jedynym warunkiem startu jest posiadanie sprawnego roweru oraz chroniącego głowę kasku.

Profesjonalne wsparcie w organizacji tegorocznej nowości zapewniają Cezaremu Zamanie samorządy. Zarówno przedstawiciele gmin Wysokie oraz Zakrzew, jak i starostwa powiatowego w Lublinie wzorcowo zaangażowały się w przygotowanie czerwcowego maratonu. „Baza zawodów zlokalizowana będzie na południu powiatu lubelskiego, zaraz u granic atrakcyjnego pod wieloma względami Roztocza. W kameralnym otoczeniu małej miejscowości Wysokie, które odpowiednio oddaje klimat tego rejonu mamy idealną wręcz bazę na maraton. Nasi goście będą mogli nie tylko rozsmakować się w naszych trasach, ale i cieszyć się urokami miejscowości w pełni oddającej wszystkie zalety tego regionu” – dodaje Cezary Zamana.

„Organizacja maratonu to poważne wyzwanie. Dlatego do współpracy zapraszam tylko te samorządy, na których mogę bezgranicznie polegać i którym ufam. Powiatowe władze starostwa lubelskiego oraz lokalni przedstawiciele Wysokiego oraz Zakrzewia są znakomitym przykładem takich fachowców, którzy rozumieją rolę sportu i dbają o rozwój inicjatyw opartych na aktywnościach fizycznych. Współpraca z nimi to czysta przyjemność” – deklaruje Cezary Zamana.

Zapisy na Wysokie / Zakrzew Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają. Wystarczy wejść na stronę https://mazoviamtb.pl/wysokie-zakrzew/, by wpisać się na listę startową. Zapisać się będzie można także w dniu maratonu 12 czerwca w Biurze Zawodów.

PROGRAM ZAWODÓW

WYSOKIE / ZAKRZEW CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Niedziela 29 maja

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów

Starty

  • 10:30- start dystansu Hobby
  • 11:30- start dystansu Fit i Pro
  • 11.45 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje

  • 12:00- dekoracja dystansu Hobby
  • 13:30- dekoracja dystansu Fit
  • 14:30- dekoracja dystansu Pro

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0