7R CST MTB Gdynia Maraton UCI C1 już w najbliższy weekend 11-12 czerwca 2022

HomeSportZapowiedzi

7R CST MTB Gdynia Maraton UCI C1 już w najbliższy weekend 11-12 czerwca 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Niecały miesiąc dzieli nas od święta kolarzy na północy Polski. W dniach 11-12 czerwca w Gdyni odbędą się zawody rangi UCI C1. Organizatorzy 7R CST MTB Gdynia Maratonu w 17 edycji zawodów poza koronnym dystansem 76 km przygotowali trasy o długości 28 i 49 km, a także starty dla dzieci i młodzieży. Rejestracja trwa do 7 czerwca. Zawody będą jednym z przystanków tegorocznego Pucharu Polski w maratonie.

Advertisement

Mistrzowskie emocje

Gdyńska impreza rośnie w siłę i z roku na rok rozkręca się coraz bardziej walcząc o prym najlepszych zawodów w kolarstwie górskim XCM w kraju. To tu odbywały się w ostatnich lata dwa finały Mistrzostw Polski. To tu regularnie toczą się zmaganie w ramach Pucharu Polski. To ta impreza dołączyła w ubiegłym roku do rodziny międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Wreszcie, to tu odbędą się Mistrzostwa Europy w maratonie MTB w 2024 roku. Przyznanie miastu organizacji imprezy tej rangi jest dowodem uznania dla Gdyni, która od wielu lat rozwija tę dyscyplinę na północy kraju oraz świetnej pracy organizatorów zawodów, którzy w przygotowanie imprezy wkładają swoje serce.

­– Nasza trasa, mimo że zlokalizowana w sąsiedztwie Bałtyku, charakteryzuje się wieloma stromymi podjazdami i górskim charakterem. W tym roku wprowadziliśmy kolejne modyfikacje, które sprawią, że emocje na trasie będą jeszcze większe – komentuje Dariusz Batek, dyrektor imprezy.

Za słowami dyrektora idą czyny. Organizatorzy w stosunku do minionego roku skrócili trasę, dzięki czemu nabrała ona jeszcze atrakcyjniejszego charakteru. Nie zabraknie jednak charakterystycznych punktów znanych z poprzednich edycji, takich jak przejazdu przez rzekę Kaczą czy kładki nad estakadą im. budowniczego miasta – Eugeniusza Kwiatkowskiego. Warto pamiętać, że to jedyne miejsce, w którym uczestnicy choć przez chwilę podziwiają widok rozpościerający się na port oraz północą część Gdyni i przekonać się, że naprawdę startują u stóp Zatoki Gdańskiej.

Rejestracja przedłużona do 9 czerwca!

Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z najlepszymi kolarzami, a także startu na trasie, która być może wyłoni wkrótce przyszłego Mistrza Europy w maratonie MTB to nie lada gratka. Zwłaszcza, że 7R CST MTB Gdynia Maraton to impreza dla entuzjasty kolarstwa w każdym wieku i w każdej formie. W głównej imprezie, która odbędzie się 12 czerwca, przewidziane zostały dystanse 28, 49 i 76 kilometrów. Dzień wcześniej odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży ABUS Kids Race, na której w licznych kategoriach wiekowych i dystansach zobaczymy zawodników od 1 do 18 roku życia.

Pakiety startowe do nabywać można do 9 czerwca na stronie internetowej zawodów www.mtbgdyniamaraton.pl. Ich obecne ceny kształtują w zależności od dystansu i wieku od 20-30 zł dla dzieci i 80-120 zł dla dorosłych. Warto pamiętać, że poza samym startem w zawodach w pakiecie znajdą się liczne upominki przygotowane specjalnie na tę edycję zawodów, a także prezenty przygotowane przez partnerów wydarzenia. Podczas rejestracji można nabyć także specjalne koszulki marki 4F, z których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie dla Ukrainy. Nabywać ich nie mogą jedynie zawodnicy z Rosji i Białorusi, którzy zostali wykluczeni z rywalizacji.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0