WYNIKI / 28-29 / 05 / 2022fot. Jose Maria Cabrera

HomeSport

WYNIKI / 28-29 / 05 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Główna uwaga zarówno zawodników, jak i kibiców w miniony weekend skupiona była przede wszystkim na rozegranym w Jastrzębiu Zdroju wyścigu JBG-2 Pressingowa Petarda UCI C3 zaliczanym Pucharu Polski w kolarstwie górskim. Ale działo się dużo więcej. I to zarówno w kraju, jak i za granicą. Poniżej szybki przegląd wyników zawodów.


Zacznijmy od cross country. Bartek Wawak i Aleksandra Podgórska wygrywają XCO Drozdovo UCI C1 na Słowacji (link). Jeszcze bardziej na południe, w Słowenii w wyścigu XCO Kocevje UCI C1 w elicie wygrywają Nowozelandczyk Ben Oliver oraz dobrze wszystkim znana Ukrainka, Yana Belomoina (pełne wyniki).

Wyścigi cross country odbywają się także we Francji – MTB French Cup by SKF, gdzie zawodnicy rywalizują nie tylko w XCO, ale także w Eliminatorze (XCE) oraz Short Tracku (XCC). W olimpijskiej formule najmocniejsi okazują się Titouan Carod oraz Loana Lecomte (pełne wyniki). Short Track jest dyscypliną kluczową jeśli chodzi o dobre rozstawienie na Pucharze Świata, więc nie dziwne, że i tu startują najlepsi z najlepszych. We Francji drugie zwycięstwo zalicza Titouan Carod, a wśród kobiet najszybsza jest Line Burquier (pełne wyniki).

Trzymając się wątku Short Tracka (XCC) w Szwajcarii rozegrany został czempionat kraju w tej dyscyplinie. W koszulkach z białym krzyżem na czerwonym tle przez najbliższy rok będziemy oglądać Filippo Colombo oraz Jolandę Neff. Patrząc na naprawdę minimalne różnice czasowe na mecie można wnioskować, że w obu wyścigach wszystko rozegrało się po mocnym sprincie na kreskę (pełne wyniki).

W trzech odmianach – XCE, XCC oraz XCO, a także w sztafecie drużynowej rozegrano Mistrzostwa Ameryki Południowej czyli mistrzostwa kontynentalne, podobne do znanych nam Mistrzostw Europy. Triumfatorami w poszczególnych odmianach XC zostali:

  • XCR – 1. Meksyk, 2. Brazylia, 3. Chile
  • XCE – Sandro Munoz Maneiro i Aline Simoes de Almeida
  • XCO – Henrique Avancini i Daniela Campuzano
  • XCC – Jose Gerardo Ulloa Arevalo i Daniela Campuzano

Pełne wyniki

Miniony weekend przyniósł też rozstrzygnięcia w Austrii i Grecji jeśli chodzi o mistrzów kraju w maratonie MTB:

W kraju w miniony weekend nie odbyło się zbyt dużo wyścigów. Głównie odbyły się maratony na rowerach górskich w ramach takich cykli jak:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0