Bartłomiej Wawak i Aleksandra Podgórska wygrywają na Słowacji | XCO Drozdovo UCI C1, Słowacja

HomeSportWyniki

Bartłomiej Wawak i Aleksandra Podgórska wygrywają na Słowacji | XCO Drozdovo UCI C1, Słowacja

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Równolegle z wyścigiem JBG-2 Pressingowa Petarda UCI C3 zaliczanym do Pucharu Polski w kolarstwie górskim na Słowacji odbywały się dwudniowe zawody XCO Drozdowo UCI C1. To właśnie ten wyścig za swój cel obrali zawodnicy Kross ORLEN Cycling Team. Opłaciło się, cała czwórka stanęła na podium.


Bartłomiej Wawak, który wygrał wyścig elity mężczyzn nie miał sobie równych. Wyścig był stosunkowo krótki, bo zakończył się już po godzinie i szesnastu minutach, a Bartek w tym czasie wypracował potężną przewagę ponad dwóch minut nad Nowozelandczykiem Matthew Wilsonem oraz blisko trzy minuty nad kolegą z drużyny Filipem Heltą.

W wyścigu mężczyzn wystartował także Michał Topór, który zameldował się na 12. miejscu ze stratą ponad siedmiu minut do Wawaka.

Powody do zadowolenia ma na pewno Aleksandra Podgórska, która zdominowała rywalizację wśród kobiet. Druga na mecie ze stratą blisko czterech minut była Matylda Szczecińska, a podium dopełniła Czeszka Barbara Prudkova, której strata wyniosła ponad pięć minut.

Na mecie nie kryła radości:

– Ta wygrana niezwykle mnie cieszy. To był dobry wyścig, prowadziłam niemal od samego początku i cały czas powiększałam przewagę nad innymi zawodniczkami. Cieszy mnie też fakt, że zdobyłam aż 60 punktów UCI dzięki czemu będę mogła liczyć na lepsze rozstawienie w kolejnych wyścigach.

Warto też dodać, że dzień wcześniej na tej samej trasie rywalizowali zawodnicy kategorii Masters oraz najmłodsi, gdzie w rywalizacji Młodzików wygrał Maksymilian Matyasik, który dzień później, w niedzielę, był także bezkonkurencyjny na Pucharze Polski MTB XCO w Jastrzębiu Zdroju.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0