Łukasik najszybszy w Elicie, Helizanowicz w  Orlikach, a Szyszko w Juniorach | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

HomeSportWyniki

Łukasik najszybszy w Elicie, Helizanowicz w Orlikach, a Szyszko w Juniorach | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W wyścigu elity i orlików na starcie stanęło ponad 40 zawodników. Drugie tyle było Juniorów, którzy na trasę wyruszyli z różnicą jednej minuty. Oba wyścigi w pierwszej części były bardzo wyrównane i ułożyły się dopiero w jego drugiej części. Krzysztof Łukasik w Elicie oraz Mateusz Szyszko w Juniorach byli poza zasięgiem rywali. Dodatkowo w orlikach najlepszy tego dnia okazał się Łukasz Helizanowicz.


Od startu do przodu mocno ruszył Karol Ostaszewski, który na pierwszej rundzie nawał tempo. Za nim jechali Piotrek Kryński, Konrad Czabok, Mateusz Nieboras, Stanisław Nowak, Łukasz Helizanowicz czy Piotr Brzózka. Grupkę zamykał Krzysztof Łukasik.

Szybko jednak doszło do przetasowań i selekcji. Krzysztof Łukasik wychodzi na prowadzenie, na drugie miejsce spada Karol Ostaszewski, który tasuje się z Mateuszem Nieborasem. W późniejszej części wyścigu Mateusz jeszcze słabnie, spada na trzecią lokatę. Z drugiej strony o kolejne oczka awansuje Piotr Brzózka, który na dwa okrążenia do końca zjeżdża się z Nieborasem.

Na pierwszym miejscu z dużą przewagą wjeżdża Krzysztof Łukasik. Półtorej minuty później na mecie melduje się drugi tego dnia Karol Ostaszewski.

Pojedynek o trzecie miejsce rozgrywa na swoją korzyść Piotr Brzózka, który linię mety przekracza kilkanaście sekund przed Mateuszem Nieborasem.

Siódmy open, a pierwszy Orlik na mecie to Łukasz Helizanowicz. Podium U23 uzupełniają Piotrek Kryński i Piotr Śliwiński.

W tle wyścigu elity odbywa się rywalizacja Juniorów, którą wygrywa Mateusz Szyszko. Drugi na mecie, ze stratą pół minuty, melduje się Brajan Świder. Trzecie miejsce dla Mateusza Maleszki.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0