Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała) najlepszym Juniorem Młodszym | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

HomeSport

Jakub Półchłopek (KS Luboń Skomielna Biała) najlepszym Juniorem Młodszym | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Drugi dzień Pucharu Polski w kolarstwie górskim przywitał wszystkich uczestników piękną, słoneczną pogodą. Pierwszym wyścigiem była rywalizacja Juniorów Młodszych. Wyścig był jedną z Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które to decydują o możliwości startu w Finale OOM, gdzie stawką jest tytuł Mistrza Polski.


Wyścig Juniorów Młodszych to jak zawsze najliczniej obsadzony wyścig. Na starcie stanęło prawie 80 zawodników, a rywalizacja została całkowicie zdominowana przez Jakubka Półchłopka, który wyszedł na prowadzenie na samym początku i pierwszej lokaty nie oddał aż do mety. Początkowo za zawodnikiem ze Skomielnej jechało dwóch zawodników z klubu Klif Chłapowo – Kacper Kohnke i Kacper Doppke. Kohnke jednak nie wytrzymuje tempa rywali i odpada z prowadzącej grupy. W tym samym czasie Półchłopek powiększa przewagę nad Doppke. Za plecami tej dwójki mamy zaciętą walkę o trzecie miejsce między Stefanem Mandesem i Konradem Jeżewskim.

W pierwszej dziesiątce z niewielką stratą jadą także Aleksander Struzik, Piotr Hankus Jakub Brutkowski, Kajetan Gułaj, wspomniany Kacper Kohnke i Filip Chrzanowski.

Jakub Półchłopek jest bezkonkurencyjny na mecie. Wjeżdża z przewagą ponad minuty. Na uznanie zasługuje drugie miejsce Kacpra Doppke, który ma za sobą infekcję i w tygodniu poprzedzającym wyścig zmuszony był spędzić kilka dni w łóżku. Walkę o trzecie miejsce wygrywa Stefan Mandes.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0