Wielgos, Paszek i Broda najlepsi w Masters | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

HomeSport

Wielgos, Paszek i Broda najlepsi w Masters | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po emocjach związanych z rywalizacją short track na starcie ustawili się zawodnicy kategorii Masters oraz Amatorzy. Łącznie na starcie stanęło ponad 60 kolarzy. Startujący zostali podzieleni na cztery grupy ruszające na trasę co minutę. Rywalizacja została zdominowana przez zawodników Masters II, którzy mocną jazdą zdublowali większą część stawki. Całą rywalizację zdominował Szczepan Paszek.


W rywalizacji Masters I stawka w zasadzie od początku się ustawiła. Na prowadzeniu jechał Mateusz Wielgos, który kontrolował sytuację przez cały wyścig. Na podkreślenie zasługuje 2. miejsce Arkadiusza Skałki, który jak się okazuje wraca do ścigania w cross country po kilkunastu latach przerwy. Ostatnie starty zaliczył jako Junior Młodszy kilkanaście lat temu. Trzeci Przemysław Bonusiak.

Wideo ze startu oraz pierwszych 30 minut wyścigu:

Już na drugim okrążeniu do czołówki Masters I dojechał Szczepan Paszek oraz kolejni zawodnicy Masters II, którzy jak zwykle jechali bardzo mocno.

W drugiej połowie wyścigu Szczepan Paszek wyszedł na prowadzenie open, kasując jednomiutową przewagę na młodszą kategorią wiekową. Na drugim miejscu dojechał Remigiusz Ciok, któremu – jak mówił na mecie – zabrakło pół rundy, żeby wyjść na prowadzenie. Trzeci był Michał Bogdziewicz, który po kilkumiesięcznej przerwie wraca do ścigania w cross country. „Dopiero” na czwartym miejscu Bogdan Czarnota, który po upadku na Bike Atelier MTB Maraton ma poważną kontuzję kolana i w ostatnich dniach nie miał możliwości realizowania treningu. Piąte miejsce dla Darka Porosia.

Wywiady na mecie:

Masters I:

 1. Mateusz Wielgos – GK Viktoria Rybnik
 2. Arkadiusz Skałka – Niezrzeszony
 3. Przemysław Bonusiak – Preesing Bike System Drzwi Gromotka

Masters II:

 1. Szczepan Paszek – Fitwheels / Bikestacja Bolesławiec
 2. Remigiusz Ciok – Remik Bike
 3. Michał Bogdziewicz – Bogdziewicz Team

Masters Kobiety:

 1. Adrianna Broda – Preesing Bike System Drzwi Gromotka
 2. Marta Garnek – UKS Dream Bike Bielawa
 3. Marianna Wyszyńska-Tyniec – UKS Zawojak

Amator:

 1. Adam Cieślar – JBG-2 CryoSpace
 2. Daniel Stekla – Remik Bike Racing Team
 3. Jakub Dworaczek
 1. Agnieszka Mojżesz
 2. Karolina Mikołajewska

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0