Krzysztof Łukasik i Natalia Grzegorzewska najszybsi w short tracku (XCC) | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

HomeSportWyniki

Krzysztof Łukasik i Natalia Grzegorzewska najszybsi w short tracku (XCC) | Puchar Polski MTB, Pressingowa Petarda, Jastrzębie Zdrój

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Dwudniowy Puchar Polski w kolarstwie górskim rozgrywany w Jastrzębiu Zdrój zainaugorowany został wyścigami short track, które w programie Pucharu Polski pojawiły się po raz pierwszy. Wcześniej, dwukrotnie rozegrane zostały w Jeleniej Górze. Za drugim razem były to Mistrzostwa Polski XCC, gdzie po tytuły sięgnęli Maja Włoszczowska oraz Bartłomiej Wawak.


Natalia Grzegorzewska z kolejnym zwycięstwem!

Na starcie wyścigu kobiet (Elita, Juniorki i Masters) stanęło 17 zawodniczek. Wyścig ustalony przez sędziów został na cztery okrążenia. Od samego początku do przodu ruszyła trójka zawodniczek – Klaudia Czabok, Natalia Grzegorzewska i Milena Drelak. Na pierwszym okrążeniu z przodu jechała zawodniczka Mitutoyo AZS Wratislavia. Na kolejnych dwóch rundach z przodu jechała zawodniczka Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Milena Drelka powoli zaczęła tracić kontakt z prowadzącą dwójką zajmując niezagrożoną trzecią lokatę.

Na ostatnim okrążeniu Natalia Grzegorzewska wychodzi na prowadzenie. Mimo okazji do sprinterskiego finiszu Klaudia Czabok nie nawiązuje już walki i wjeżdża na metę tuż za zawodniczką z Wrocławia. Trzecia Milena Drelak.

Łukasik, Ostaszewski, Berna – całe podium dla JBG-2 CryoSpace!

O 14:00 na trasę ruszają mężczyźni (Elita, Junior i Masters). W sumie 40 zawodników. W pierwszym rzędzie obok Krzysztofa Łukasika i Karola Ostaszewskiego także Stanisław Nowak, Mateusz Nieboras czy Filip Brzóska.

Strzał startera i pojechali. Bezpośrednio po starcie dochodzi do kraksy w drugiej części grupy startowej, ale ostatecznie bez strat. Z wyjątkiem jednego zawodnika ze Skomielnej Białej reszta kontynuuje wyścig.

Kraksa na poniższym wideo od 4:00:

Na pierwszym z siedmiu okrążeń na prowadzeniu Karol Ostaszewski, tuż za nim Stanisław Nowak i Mateusz Nieboras. Kontakt z prowadzącą grupą utrzymuje Krzysztof Łukasik. Dalej ciąg zawodników.

Na kolejnych okrążeniach tempo nadają Krzysztof Łukasik oraz Karol Ostaszewski tasując się między sobą. Za ich plecami toczy się batalia o trzecie miejsce. Cały czas wysoko jedzie Piotrek Kryński, o kolejne oczka awansują m.in. Paweł Bernas i Wojciech Halejak.

Na ostatnie okrążenie Krzysztof Łukasik wjeżdża z kilkusekundową przewagą nad Karolem Ostaszewskim. Niejasne jest kto stanie na trzecim miejscu podium

Z bezpieczną przewagę samotnie linię mety przekracza Krzysztof Łukasik, który na mecie podkreśla, że trasa była mało selektywna i starał się wykorzystać każdy z podjazdów, żeby budować przewagę. Drugi na mecie Karol Ostaszewski.

O trzecie miejsce do końca walczą Paweł Bernas i Piotrek Kryński. Na piątym miejscu Wojciech Halejak!

Całe podium dla JBG-2 CryoSpace!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0