Puchar Polski MTB XCO jedzie do Jastrzębia Zdrój!

HomeSportZapowiedzi

Puchar Polski MTB XCO jedzie do Jastrzębia Zdrój!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Zawody Pressingowa Petarda to przykład jak zajawkę do cross country można przełożyć w organizację zawodów, które z roku na rok pną się coraz wyżej w górę jeśli chodzi o rangę. Z lokalnych zawodów awans do Pucharu Polski MTB XCO, teraz kolejny skok, bo zawody wpisane są kalendarza UCI z kategorią C3. A to na pewno nie ostatnie słowo Tomka Kubali, który jest spiritus movens całego projektu.


Do startu tegorocznej edycji Pressingowej Petardy zgłosiło się dokładnie 400 zawodników. Niestety konkurencyjne zawody na Słowacji z rangą UCI C1 odciągnęły uwagę zwłaszcza naszej krajowej elity, która w poszukiwaniu okazji do zdobycia punktów wybiera tamte zawody. W sumie trochę szkoda, bo to mocno podcina skrzydła naszym krajowym organizatorom, którzy naprawdę wkładają ogrom pracy. Dotyczy to przede wszystkim zawodników Kross ORLEN Cycling Team, którzy w tym sezonie jeszcze nie startowali w Polsce. Na szczęście nieobecnych na liście startowej nie ma aż tak wielu, a cała reszta na pewno zapewni nam świetne widowisko!

Krajowa czołówka na starcie!

W elicie kobiet nie licząc Matyldy Szczecińskiej i Aleksandry Podgórskiej mamy komplet nazwisk – m.in. Gabriela Wojtyła, Klaudia Czabok, Antonina Białek, Barbara Borowiecka czy Zuzanna Krzystała. W Orliczkach mamy np. siostry Zawierta czy Milenę Drelak.

Elita mężczyzn dość dobrze obsadzona, choć na starcie zabraknie Bartka Wawaka, Filipa Helty oraz Michała Topora. Za to zobaczymy Marka Konwę, który rywalizować będzie m.in. z kompletem zawodników z czerwonego pociągu JBG-2 CryoSpace, sponsora tytularnego zawodów. W Orliczka też „komplet” – m.in. Piotrek Kryński, Konrad Czabok, Łukasz Helizanowicz czy Filip Brzóska.

Pełne listy startowe dostępne na stronie wyścigu na pzkol.pl.

Short track!

Zawody w Jastrzębiu Zdrój rozłożone są na dwa dni. W sobotę o 13:30 i 14:00 odbędą się wyścigi short track, czyli 20-25 dynamicznej rywalizacji. W ramach eksperymentu do startu dopuszczeni są zawodnicy wszystkich kategorii (od juniora do mastersa). Obecności tej ostatniej kategorii nie jestem pewien, bo ich główne wyścigi są raptem dwie godziny później, o 16:00.

Pressingowa Petarda na żywo!

Organizator zapewnia relację na żywo z niedzielnych wyścigów, w których będę miał swój udział trochę jako komentator, trochę jako lotny reporter. Na pewno będzie inaczej niż w Krynicy Zdrój. Okaże się czy lepiej ;)

Profesjonalna relacja na żywo będzie tylko w niedzielę, dlatego też przebitki z sobotniego short tracka oraz wyścigu Masters wypatrujcie na fp portalu kolarskiego #mtbxcpl oraz stories na instagramie #mtbxcpl.

Program zawodów Pucharu Polski MTB XCO – Pressingowa Petarda 2022:

Sobota:

 • 13:30 – short track kobiety
 • 14:00 – short track mężczyźni
 • 16:00 – Maters / Amator
 • 17:45 – dekoracja

Niedziela:

 • 9:30 – Junior Młodszy (EOOM)
 • 10:45 – wyścig kobiet – Elita, Juniorka, Juniorka Młodsza
 • 12:30 – wyścig mężczyzn – Elita, Junior
 • 14:30 – Młodzik / Młodziczka
 • 15:30 – Żak / Żakini
 • 16:00 – wyścig dla dzieci
 • 16:30 – dekoracja

Więcej informacji w regulaminie, na stronie internetowej mtbpressing.pl oraz na facebook’u.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0