Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team): „trasa okazała się łatwa technicznie” | UCI Junior Series, Nove Mesto na Moravefot. Tomek Ferenc

HomeSportKomentarze

Brajan Świder (Pho3nix Cycling Team): „trasa okazała się łatwa technicznie” | UCI Junior Series, Nove Mesto na Morave

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Brajan Świder w lipcu 2022 zdobył tytuł Mistrza Polski w kategorii Junior Młodszy. Jako drugoroczniak z nowym sezonem przeszedł do kategorii Junior, więc wywalczona koszulka ma raczej symboliczny charakter. Nie zmienia to jednak faktu, że jest mocnym zawodnikiem i wchodząc do kategorii Junior robi to z dużymi ambicjami. Jak sam podkreśla, zdecydowanie lepiej czuje się na wymagających, technicznych trasach. Takich jak w Novym Meste na Morave.


Komentarz postartowy:

Start w Nové Město na Moravě był zakończeniem mojego wyjazdu kadrowego. Zawody towarzyszyły Pucharowi Świata, ale ja na tę chwilę wziąłem udział w Junior Series XCO, ponieważ jeszcze jestem za młody na Puchar Świata ;) Gdybym miał się wypowiadać na temat trasy, to wyobrażałem sobie ją jako trudniejszą, a okazała być się jak na moje możliwości naprawdę łatwa technicznie. Samo nastawienie na zawody miałem bardzo fajne, trasa mi się podobała, bo była taka jakie lubię. W dzień startu czułem się naprawdę super i miałem dobre nastawienie, bo przyjechali na te zawody moi Rodzice, Trener oraz znajomi, wiec dopingu nie zabrakło na trasie.

Start miałem o 9.15 z numerem 71. To dalej niż daleko, ale nie przejmowałem się, gdyż rozjazdówka była długa. Moim celem po starcie było być jak najwyżej, aby nie stać na słynnym mostku, który zawsze się korkuje. Udało mi się i nie stałem aż tak długo.

Następne rundy to przebijanie się do przodu i delikatny kryzys na drugim okrążeniu. Reszta to już fajne ściganie, coraz wyżej z okrążenia na okrążenie. Na metę wjeżdżam finiszując o 41 pozycję, którą niestety przegrałem i na wynikach jestem na 42. miejscu. Jestem bardzo zadowolony, ale na kolejnych startach liczę na więcej. Dziękuje wszystkim za świetny doping na trasie, #teampoland za obsadę boksu i za spędzone dwa tygodnie razem.  Do zobaczenia na kolejnych zawodach.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0