W Spytkowicach startują Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

HomeSportZapowiedzi

W Spytkowicach startują Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Tradycyjnie maj, to miesiąc kiedy rozgrywany są popularne „AMPy”. W niektórych dyscyplinach sport akademicki w Polsce stoi na naprawdę niezłym poziomie. W przypadku kolarstwa górskiego tak raczej nie jest, bo choć na starcie stanie blisko 200 zawodników z 44 uczelni, to jednak w stawce liczyć będą się przede wszystkimi specjaliści od cross country, których znamy z tras co najmniej Pucharu Świata.


Informacja prasowa:

Tegoroczne AMP w kolarstwie górskim odbędą się, podobnie jak w roku poprzednim, na terenie kompleksu „Beskid” w Spytkowicach. Runda, na której rywalizować będą kolarze – studenci, będzie liczyć niecałe 4 kilometry długości i około 150 metrów przewyższenia. W zawodach, które odbędą się w dniach od 17 do 19 maja weźmie udział 56 zawodniczek i 127 zawodników z 44 uczelni.

Pierwszy dzień imprezy poświęcony zostanie na weryfikację, odprawę techniczną oraz zapoznanie uczestników z trasą wyścigu.

W drugim dniu zawodów rozegrany zostanie wyścig indywidualny na czas. O 10:30 wystartuje pierwsza zawodniczka, a o 12:45 pierwszy zawodnik.

Ostatniego dnia imprezy odbędą się wyścigi główne. W tym roku, po raz pierwszy, wyścig mężczyzn będzie podzielony na Finał A i Finał B. Do Finału A zakwalifikuje się najlepsze 50% stawki z wyścigu jazdy indywidualnej na czas.

Starty wyścigów zaplanowane są na poniższe godziny:

  • 9:00 – wyścig główny mężczyzn Finał B
  • 10:45 – wyścig główny kobiet
  • 12:45 – wyścig główny mężczyzn Finał A

Tytułów Akademickich Mistrzyń Polski będą bronić Gabriela Wojtyła (ATH w Bielsku-Białej) w jeździe indywidualnej na czas oraz Klaudia Czabok (AWF Warszawa) w wyścigu głównym. W rywalizacji mężczyzn tytułów Akademickich Mistrzów Polski po raz drugi z rzędu bronić będą Stanisław Nowak (AWF Kraków) w jeździe indywidualnej na czas oraz Karol Ostaszewski (AWF Warszawa) w wyścigu głównym. W klasyfikacji drużynowej złota AMP będzie bronić Uniwersytet Warszawski wśród kobiet oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie wśród mężczyzn.

Warto wspomnieć, że w weekend poprzedzający AMP, w Nowym Meście na Moravach w Republice Czeskiej odbyła się trzecia w tym roku rudna Pucharu Świata w kolarstwie górskim, na starcie której pojawili się zawodnicy znajdujący się także na listach startowych AMP w Spytkowicach: Konrad Czabok, Karol Ostaszewski, Klaudia Czabok i Gabriela Wojtyła.

Organizatorem imprezy jest Klub Uczelniany AZS AGH przy współudziale Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Sponsorami imprezy w kolarstwie górskim są: cat.shop.pl, Placebo Nutrition oraz Bikefit Studio.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0