Rebecca McConnell z hat-trickiem! Paula Gorycka 51. | Puchar Świata MTB, Nove Mesto na Morave, Czechy

HomeSportWyniki

Rebecca McConnell z hat-trickiem! Paula Gorycka 51. | Puchar Świata MTB, Nove Mesto na Morave, Czechy

Wyścigi elity w ramach Pucharu Świata MTB w Novym Meste na Morave to samo w sobie wyjątkowe wydarzenie. Nigdzie nie ma takiej atmosfery, takiego dopingu kibiców, a sama trasa jest zawsze wysoko oceniana przez zawodników. Dzisiejszy wyścig elity kobiet przejdzie do historii, bo w historii cross country było tylko pięć zawodniczek, które zdołały wygrać trzy pierwsze wyścigu PŚ jeden po drugim. Rebecca McConnell staje się żywą legendą!


Poniżej to, co działo się okrążenie po okrążeniu:

1/7

Początek wyścigu to powtórka scenariusza, który widzieliśmy w Albstadt. Mocny start Rebecci McConnell i od razu odjazd. Jej koło utrzymuje tylko Jenny Rissveds. Reszta zawodniczek zostaje trochę dalej.

2/7

Rissveds nie jest w stanie utrzymać koła McConnell, która samotnie odjeżdża budując kilkunastoekudową przewagę. W tym samym czasie do Szwedki dojeżdża Loana Lecomte. Do tej dwójki próbuje dojechać Alessandra Keller. Dalej jadą m.in. Neff, Frei, Batten, Rissveds, Prevot i Vas.

Na tym etapie wyścigu na 45. miejscu jedzie Paula Gorycka, która traci blisko 2 minuty. Klaudia Czabok oraz Aleksandra Podgórska odpowiednio na 63. i 65., a Wojtyła i Borowiecka na 73. i 75. miejscu.

3/7

Rebecca McConnell powiększa przewagę zbliżającą się do 20 sekund. Za nią cały czas razem jadą Rissveds i Lecomte. Kilka sekund więcej traci Alessandra Keller. Kolejne zawodniczki tracą już blisko minutę.

Trzecie okrążenie na 11. (!!!) miejscu kończy Nina Benz, która wystartowała z numerem 60 czyli z ósmego rzędu.

4/7

Alessandra Keller traci kolejne sekundy i kolejną rundę zaczyna od wizyt w boksie i wymianie tylnego koła. Strata z 40 sekund powiększa się do blisko półtorej minuty i kosztuje spadek na 6. miejsce do grupki pościgowej.

Na prowadzeniu cały czas Rebecca McConnell i goniące ją Loana Lecomte oraz Jenny Rissveds.

5/7

Kolejne okrążenie nie przynosi większych zmian. Z przodu Rebecca McConnell, cały czas ze stratą kilkunastu sekund za nią jadą Lecomte i Rissveds. Od goniącej grupki odjechała Jolanda Neff, która aktualnie jest na 4. miejscu tracąc ponad minutę do pierwszej trójki.

Niestety defekt koła u Evie Richards i konieczność postoju w boksie. Kosztuje ją to sporo czasu. Strata powiększa się do blisko 4 minut i oznacza spadek w okolice 30. miejsca.

Z wyścigu wycofuje się Ronja Ejbl.

Paula Gorycka spada na 51. lokatę. O kilka oczek awansowała Aleksandra Podgórska, która jedzie teraz na 58. miejscu. Wojtyła – 61., Czabok – 69. i Borowiecka – 75.

6/7

Na Pucharze Świata jest zwyczaj dekorowania pięciu najszybszych zawodników. Dlatego mimo, że pozycje 1-3, a może i nawet 1-4 są rozdane, to cały czas w grze jest walka o 5. miejsce – tu zapowiada się walka między Laurą Stigger, Moną Mitterwallner, Caroline Bohe i Alessandrą Keller.

Wygląda na to, że Rissveds nie jest w stanie utrzymać tempa Loany Lecomte. Francuzka nie odpuszcza próbując dogonić McConnell, natomiast Szwedka traci już blisko 30 sekund.

Wydawało się, że 4. miejsce Jolandy Neff było niezagrożone, ale stratę do Szwajcarki skasowała Caroline Bohe. Alessandra Keller też chyba ma apetyt, żeby dojechać do Szwajcarki i Dunki.

Na dwa okrążenia do końca z trasy zdjęte zostają Klaudia Czabok i Barbara Borowiecka. Strata tych dwóch zawodniczek była zbyt duża i sędziowie zastosowali regułę 80%.

7/7

Ostatnie okrążenie. Rebecca McConnell wjeżdża z przewagą 17 sekund nad Loaną Lecomte. Jenny Rissveds traci blisko 50 sekund. Jolanda Neff ponownie trochę odjechała Caroline Bohe, z którą już jechała w pewnym momencie. Na ostatnią rundę Szwajcarka wjeżdża ze stratą ponad 2 minut.

Wygląda na to, że „jadąca wszystko” Loana Lecomte nie może skasować przewagi McConnell, która cały czas utrzymuje kilkanaście sekund bezpiecznej przewagi. Za to znowu na expert climb Caroline Bohe dojeżdża do Jolandy Neff.

Caroline Bohe ostatecznie wyprzedza Jolandę Neff, a do Szwajcarki dojeżdża jeszcze Mona Mitterwallner!

McConnell dociska – przewaga nad Lecomte przekracza ponad pół minuty!

Na ostatnie okrążenie wjeżdża tylko Paula Gorycka, reguła 80% sięga także Aleksandry Podgórskiej i Gabrieli Wojtyły.

META

Rebecca McConnell z trzecim z rzędu zwyciestwem w Pucharze Świata MTB!

Ze stratą 40 sekund jako druga wjeżdża Loana Lecomte. Trzecia Jenny Rissveds (+1:17).

O kolejne miejsca mamy sprinterskie finisze – Jolanda Neff wygrywa 4. miejsce przed Bohe i Mitterwallner. Z kolei Stigger wygrywa 7. miejsce sprintując przed Keller.

Paula Gorycka jako jedyna Polka przejeżdża cały wyścig i ze stratą blisko 11 minut melduje się na 51. miejscu.

Z ponad 80 zawodniczek z 6 zalicza DNF a 25 zdjętych zgodnie z zasadą 80%.

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0