Martin Vidaurre Kossmann z kolejnym zwycięstwem, Polacy daleko (U23)| Puchar Świata MTB, Nove Mesto na Morave, Czechyfot. Klaudia Czabok

HomeSportWyniki

Martin Vidaurre Kossmann z kolejnym zwycięstwem, Polacy daleko (U23)| Puchar Świata MTB, Nove Mesto na Morave, Czechy

Sobotnie popołudnie w Novym Meste na Morave należało do zawodników U23. Rywalizacja po raz kolejny została zdominowana przez zawodnika z Chile, Martina Vidaurre Kossmanna. W wyścigu wystartowała też trójka Polaków, na przyzwoity wynik szansę miał Łukasz Helizanowicz, ale pęknięta kierownica zmusiła go do wycofania się z rywalizacji.


Dominacja Kossmanna nastąpiła w zasadzie od początku wyścigu, bo już po pierwszym okrążeniu jechał samotnie z przodu notując blisko 40 sekund przewagi nad goniącymi zawodnikami.

W wyścigu wystartowało trzech Polaków. Z numerem 157, bardzo odległej pozycji startowej ruszył Łukasz Helizanowicz, którzy bardzo szybko przebił się o ponad 60 zawodników. W pewnym momencie jechał już na 93. miejscu i przebijał się dalej, bo kręcił czasy na poziomie 70. miejsca. Niestety pęknięta kierownica, kompletnie urwany fragment z gripem uniemożliwił dalszą jazdę (wideo). Szczęśliwie nic się nie stało Łukaszowi i pewnie już za kilkanaście dni zobaczymy go na starcie kolejnego wyścigu z kalendarza Pucharu Polski MTB XCO.

Na miejscach 110. i 112. sklasyfikowani zostali Piotr Kryński i Konrad Czabok, którzy przejechali sześć z siedmiu okrążeń. Niestety zgodnie z zasadą 80% musieli zostać zdjęci z trasy.

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0