Line Burquier mocniejsza od Puck Pieterse. Matylda Szczecińska z 10. czasem! | Puchar Świata MTB, Nove Mesto na Morave, Czechyfot. Kamil Dziedzic

HomeSportWyniki

Line Burquier mocniejsza od Puck Pieterse. Matylda Szczecińska z 10. czasem! | Puchar Świata MTB, Nove Mesto na Morave, Czechy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ostatnim sobotnim punktem programu był wyścig orliczek (U23). Już patrząc na listę startową było wiadomo, że będzie to wyścig dwóch zawodniczek – Holenderki Puck Pieterse oraz Francuzki Line Burquier. Tym razem wyraźnie mocniejsza była Francuzka. Bardzo dobry wyścig pojechała i powody do zadowolenia ma na pewno Matylda Szczecińska, która wykręciła 10. miejsce.


Puck Pieterse i Line Burquier znają się doskonale nie tylko z kolarstwa górskiego, ale także cyclocrossu. Holenderka jest aktualną Mistrzynią Świata w kolarstwie przełajowym. W tych samych zawodach Francuzka zajęła 4. miejsce.

Patrząc z szerszej perspektywy wyścig w Czechach ułożył się bardzo szybko, a różnice między zawodniczkami były na tyle duże, że nie było w zasadzie większych przetasowań.

Najwięcej działo się w zasadzie w walce o pierwsze miejscu. Przez większość wyścigu Pieterse prowadziła mając cały czas na kole Burquier. Na dwa okrążenia do końca Francuzka zaatakowała na podjeździe, wyszła na prowadzenie i zaczęła powiększać przewagę by ostatecznie na metę wjechać z zapasem 45 sekund. Trzecia była Giada Specia.

Matylda Szczecińska ma duże powody do zadowolenia, co prawda ze stratą 4:35, ale melduje się na mecie na miejscu 10!

Lokaty pozostałych Polek:

  • Milena Drelak (#63) – miejsce 41 / +11:19
  • Julia Zięba (#75) – miejsce 67 / -1 okr
  • Magdalena Zawierta (#80) – DNF

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0