Polacy na starcie Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Novym Meste na Morave| ZAPOWIEDŹfot. Bartek Wolinski / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

Polacy na starcie Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Novym Meste na Morave| ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kolejny piątek i kolejny Puchar Świata. Tym razem kultowe, wyjątkowe i niosące zawodnikó wyjątkowym dopingiem tysięcy gardeł Nove Mesto na Morave. Kto nie był, musi tam chociaż raz się wybrać. To jest wydarzenie w kategoriach „lifetime experience”. Na starcie praktycznie ta sama, ścisła czołówka męskiego i żeńskiego cross country. A do tego jeszcze dłuższa lista polskich nazwisk – 19 zawodniczek i zawodników oraz 12 juniorek i juniorów.


Po fantastycznych wyścigach XCO zdominowanych przez Toma Pidcocka oraz Rebeccę McConnell zarówno zawodnicy na pewno mają ochotę na odegranie się, zwycięzcy na powtórkę sukcesu, a kibice na jak najlepsze show.

Wszystko oczywiście zaczyna się w piątek zawodami w short tracku, w sobotę mamy wyścigi UCI Junior Series, gdzie na pewno apetyt na podium ma ponownie Natalia Grzegorzewska, w sobotnie popołudnie startują orliczki i orlicy, a niedziela należy już do elity, najpierw kobiet, później mężczyzn.

Z apetytem na kolejne podium w UCI Junior Series?

Na starcie blisko 150 juniorów (sobota, 9:15) oraz prawie 80 juniorek (sobota, 11:15).

Polskę obok Natalii Grzegorzewskiej reprezentować będą także Laura Choma, Katarzyna Praszczałek i Kinga Żur. W juniorach także mamy więcej nazwisk względem zawodów w Albstadt: Bartosz Bartosiewicz, Leszek Jaśkiewicz, Mateusz Maleszka, Maciej Petryszyn, Filip Surdyk, Mateusz Szyszko, Brajan Świder i Maksymilian Wiśniowski

UCI Junior Series – Nove Mesto na Morave – live timinig

Polacy na Pucharze Świata MTB XCO – PROGRAM

Puchar Świata rozpocznie się w piątek wyścigami short track, w których zobaczymy na pewno Bartka Wawaka. Starty zaplanowane są później niż w Albstadt – wyścig kobiet o 18:00, a mężczyzn o 18:45.

Pozostałych polskich zawodników zobaczymy w wyścigach w sobotę oraz niedzielę:

  • sobota 15:00 – U23 (Orlicy) – Konrad Czabok, Krzysztof Domin, Łukasz Helizanowicz, Piotr Kryński,
  • sobota 17:00 – U23 (Orliczki) – Matylda Szczecińska, Milena Drelak, Magdalena Zawierta, Julia Zięba
  • niedziela 11:20 – Elita kobiety – Barbara Borowiecka, Klaudia Czabok, Paula Gorycka, Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła,
  • niedziela 15:20 – Elita mężczyźni – Filip Helta, Krzysztof Łukasik, Mateusz Nieboras, Karol Ostaszewski, Michał Topór, Bartłomiej Wawak,

Transmisja Pucharu Świata MTB XCO

Tradycyjnie już Puchar Świata do obejrzenia na redbull.com – w piątek short track, w niedzielę wyścigi elity. Rywalizacja juniorek, juniorów oraz orliczek i orlików nie będą transmitowane.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0