Trasa Pucharu Świata w Novym Mescie z Michałem Toporem

HomeSportWideo

Trasa Pucharu Świata w Novym Mescie z Michałem Toporem

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższy weekend kolejna odsłona Pucharu Świata Cross Country. Tym razem areną zmagań będzie czeskie Nove Mesto, od lat doskonale znane wszystkim zapalonym kibicom, a także zawodnikom ze światowej stawki. To tutaj w 2016 roku odbywały się Mistrzostwa Świata, a lokalizacja jest od lat stałym punktem w harmonogramie Pucharu Świata.

Trasa zlokalizowana w obrębie kompleksu Vysocina Arena, nieopodal Novego Mesta na Morave od zawsze kojarzy się z korzeniami, rockgardenami oraz ogólnie rzecz biorąc ciekawym i urozmaiconym przebiegiem. Normalnym jest, że co roku runda przechodzi drobne poprawki w zależności od aktualnych potrzeb, tym razem zmiany poszły jednak zdecydowanie dalej i wyraźnie wpłynęły na to, jak jeździ się po trasie.

Organizatorzy dołożyli kilka świeżych i dobrze wyprofilowanych band na zjazdach, które zdecydowanie czynią je szybszymi i bardziej płynnymi. „Wygładzeniu” uległo sporo miejsc, w szczególności na podjazdach, ale także odcinkach zjazdowych. Prawdopodobnie w ramach walki z wodą, która od zawsze zalegała na trawiastej sekcji za stadionem organizatorzy przemodelowali również tamten fragment.

Wszystkie te zmiany, chociaż mogą wydawać się kosmetyczne, sumarycznie mocno zmieniają odczucia z jazdy po trasie. Jest szybciej, płynniej i… łatwiej. Większy pogląd z pewnością da Wam jednak video niż suchy opis, dlatego zapraszam na pełne okrążenie po trasie. Oprowadzam osobiście :)


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0