Aleksandra Podgórska (Kross ORLEN Cycling Team): „z wyścigu na wyścig czuję się coraz silniejsza” | Puchar Świata MTB, Albstadt, Niemcyfot. Ola Sulikowska

HomeSportKomentarze

Aleksandra Podgórska (Kross ORLEN Cycling Team): „z wyścigu na wyścig czuję się coraz silniejsza” | Puchar Świata MTB, Albstadt, Niemcy

Aleksandra Podgórska, podobnie jak Filip Helta po zawieszeniu działalności klubu SGR szybko znaleźli miejsce w ekipie Kross ORLEN Cycling Team, oboje należą też do Kadry Narodowej MTB w kategorii elita. To wszystko umożliwia im dalszy rozwój i starty w wyścigach najwyższej rangi. Nie ma też co ukrywać, że Aleksandra Podgórska ma za sobą trochę gorsze sportowo lata, ale światełko w tunelu już widać. Każdy kto dłużej interesuje się cross country na pewno pamięta bezpośrednią walkę Oli i Mai Włoszczowskiej w Mistrzostwach Polski w Mrągowie w 2019 roku. Jest do czego wracać!


Komentarz postartowy:

Puchar Świata w Albstadt nie był idealnym wyścigiem w moim wykonaniu, ale czuję, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Startując z numerem 91 kluczowe było pojechać dobrze po starcie i jak najszybciej przebić się do przodu. Częściowo mi się to udało, jednak popełniłam trochę błędów z wyborem linii zjazdu, przez które spadłam kilka pozycji oraz straciłam trochę czasu.

Od połowy pierwszej rundy czułam się niepewnie na zjazdach, a jak się później okazało, była tego przyczyna. Musiałam gdzieś lekko przedziurawić oponę, bo na mecie miałam 0.6 bara w przednim kole. Ze swojej dyspozycji fizycznej jestem zadowolona, z wyścigu na wyścig czuję się coraz silniejsza. Moja forma powoli pnie się do góry.

Do poprawy na pewno mam technikę, ale cały czas nad tym pracuję i wiem, że z biegiem sezonu będzie tylko coraz lepiej. Na kolejny Puchar Świata jadę z większą pewnością siebie i motywacją.

COMMENTS

DISQUS: 0