Paweł Arciszewski ze złotym medalem! | Letnie Igrzyska Głuchych, Brazylia

HomeSport

Paweł Arciszewski ze złotym medalem! | Letnie Igrzyska Głuchych, Brazylia

XXIV Letnie Igrzyska Głuchych odbywają się w tym roku w Caxias do Sul w Brazylii. Pierwotnie miały odbyć się w grudniu, ale ze względu na pandemię COVID-19 zostały przełożone na maj. Kolarska Reprezentacja Polski obejmowała jedną zawodniczkę, pięciu zawodników oraz trzy osoby sztabu. W planach były starty zarówno w kolarstwie szosowym oraz górskim.


Kolarstwo górskie było ostatnią dyscypliną kolarską, która była rozgrywana. Wcześniej Małgorzata Krawczyk sięgnęła po dwa srebrne medale w kolarstwie szosowym.

Jednak to właśnie teraz dotarła do mnie fantastyczna informacja – Paweł Arciszewski w kolarstwie górskim czyli formule cross country wywalczył złoty medal.

Wyścig miał dość dramatyczny przebieg. Na prowadzeniu jechał Węgier Adam Csonto, ale podczas niefortunnego upadku złamał widelec i zmuszony był wycofać się z rywalizacji. Na prowadzenie wyszedł Paweł Arciszewski, który z rundy na rundę nad goniącym go Hiszpanem. Jednak dzięki dużej przewadze Paweł dowozi pierwsze miejsce do mety i zdobywa złoty medal Letnich Igrzysk Głuchych.

COMMENTS

DISQUS: 0