Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia): „biało-czerwone barwy zobowiązują” | UCI Junior Series, Albstadtfot. Ola Sulikowska

HomeSport

Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia): „biało-czerwone barwy zobowiązują” | UCI Junior Series, Albstadt

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Odbywające się przy okazji Pucharu Świata w kolarstwie górskim wyścigi UCI Junior Series ściągnęły na start ścisłą czołówkę zawodników z całego kraju. To doskonała okazja do sprawdzianu formy na tle światowej czołówki. Z fantastycznej strony pokazała się Natalia Grzegorzewska, która dość dosłownie wydarła trzecie miejsce na podium.


Natalia Grzegorzewska w tym roku debiutuje w kategorii Juniorka, ale w już w młodszych kategoriach była – mówiąc dość wprost – dominatorką. Nie inaczej jest także w tym sezonie. Start w Albstadt był dopiero trzecim w tym sezonie, co ważniejsze, zakończonym miejscem na podium. Dwa tygodnie temu w Heubach (UCI Junior Series) zajęła drugie miejsce, a miesiąc wcześniej na Pucharze Czech MTB była najlepsza, zostawiając wszystkie rywalki daleko w tyle.

fot. Ola Sulikowska

Poniżej komentarz postartowy Natalii „na gorąco”, prawie z mety wyścigu w Albstadt:

Biało czerwone barwy zobowiązują. Miałam możliwość reprezentować Polskę na Pucharze Świata Juniorek w Albstadt i chciałam się jak najlepiej zaprezentować. Walka na wyścigu o podium trwała do samego końca – na ostatniej rundzie zaatakowałam 3. miejsce, ale Niemka, która byłą moją główną rywalką początkowo nie odpuszczała, jednak nie poddawałam się, co przyniosło pożądany skutek. Z 14 sekund jej przewagi udało się zejść do 6, by później ją wyprzedzić na końcu pierwszego podjazdu i cały drugi podjazd, który był dłuższy wjechać tak mocno jak się dało, co na mecie dało mi 12 sekund przewagi.

fot. Ola Sulikowska

Na mecie wielkie wzruszenie i emocje – podium na UCI Junior Series przy Pucharze Świata Elity w Albstadt to ogromne wyróżnienie w bardzo mocnej stawce zawodniczek. Było ciężko, ale warunki na trasie poprawiały się z minuty na minutę, wyszło piękne słońce, błoto było coraz mniejsze i a podłoże bardziej przyczepne, co pozwalało na trasie poczuć fun.

Teraz czekam z niecierpliwością na kolejny wyścig już za tydzień czyli Nove Mesto na Morave, dokąd zapraszam kibiców z Polski na sobotę na godzinę 11:30.

Natalia Grzegorzewska na co dzień jeździ w klubie Mitutoyo AZS Wratislavia. Japońska firma Mitutoyo założona w 1934 r. jest światowym liderem produktów i usług metrologicznych. W Polsce działa od 20 lat kształtując rynek aparatury pomiarowej, z czego już od 10 lat współpracuje z klubem jako sponsor tytularny. Japońską nazwę firmy Mitutoyo można przetłumaczyć w przybliżeniu jako „obfitość trzech składników”, które reprezentują roztropność, dobroduszność i siłę. Mitutoyo pragnie przyczyniać się do dobrobytu społeczeństw oferując technologie pomiaru precyzyjnego.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0