Tom Pidcock w maju stawia na kolarstwo górskie – short track (XCC) i cross country (XCO)fot. Bartek Woliński / Red Bull

HomeSportZapowiedzi

Tom Pidcock w maju stawia na kolarstwo górskie – short track (XCC) i cross country (XCO)

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Mistrz olimpijski z Tokio, Brytyjczyk, Tom Pidcock już od kilku tygodni spędza większość czasu na rowerze górskim w Hiszpanii, trenując m.in. pod okiem Jose Antonio Hermidy. Można to było odczytać jako przygotowanie do startów w kolarstwie górskim. Właśnie otrzymaliśmy tego potwierdzenie, drużyna Ineos Grenadiers w której barwach jeździ Pidcock opublikowała kalendarz startów na maj obejmujący starty w dwóch najbliższych Pucharach Świata.


Tom Pidcock jest jednym z tych naprawdę niewielu zawodników, którzy mogą z powodzeniem godzić kolarstwo szosowe, przełajowe i właśnie górskie. Mistrz Świata MTB XCO U23 dwa lata po wywalczeniu tytułu i przejściu do elity na Igrzyskach w Tokio sięgnął po złoty medal i mistrzowski tytuł.

Tom Pidcock obecny!

W tym roku, podobnie jak w 2021, póki co w planach ma starty w Pucharach Świata w Albstadt oraz w Novym Meste na Moravach. W Niemczech w ubiegłym roku zajął 5. miejsce w XCO, a w Czechach w short tracku był 2., natomiast w XCO wygrał! Zobaczymy w jakiej dyspozycji jest aktualnie, bo niestety sezon wiosennych klasyków dla niego nie należał do najbardziej szczęśliwych.

Puchar Świata MTB XCO w Albstadt w weekend 6-8 maja, a tydzień później, w dniach 13-15 maja ścigania w Novym Meste na Moravach.

Oba Puchary, a cztery wyścigi (piątkowy short track i niedzielne cross country) do obejrzenia na redbull.com.

Mathieu van der Poel nieobecny!

W tym samym czasie otrzymaliśmy także informację od ekipy Alpecin Fenix, która podała skład drużyny na Giro d’Italia obejmujący także Mathieu van der Poel’a. Na starcie w Albstadt i NMNM staną inni zawodnicy tej drużyny – Samuel Gaze oraz Puck Pieterse.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0