Udane otwarcie Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku

HomeSportRelacje

Udane otwarcie Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolarze górscy ponownie odwiedzili Rybnik. W niedzielę odbyła się inauguracja sezonu Bike Atelier MTB Maratonu, jednej z największych tego typu imprez w Polsce. Na starcie stanęło 800 uczestników, rywalizujących na czterech dystansach. Nie zabrakło też emocji wśród najmłodszych, prawie setka z nich brała udział w wyścigach KIDO.


Pierwszy start pełen emocji

Początek sezonu dla każdego zawodnika jest niezwykle ważny, niezależnie od tego czy mowa o profesjonalistach czy amatorach. Pozwala zweryfikować formę i odpowiednio rozplanować siły na kolejne tygodnie.

W Rybniku można było liczyć na szybkie trasy, ale swoje zrobiła też pogoda. – Były duże emocje, kilka niespodzianek, kilka rowów z wodą, które mogły zaskoczyć – komentują uczestnicy wydarzenia. – Trasa rewelacja, bardzo dobrze oznaczona, zabawa doskonała.

Tegoroczne dystanse liczyły od 22 do 65 kilometrów, każdy mógł więc dopasować trasę do swoich możliwości. Na starcie pojawili się zarówno utytułowani zawodnicy w kolarstwie górskim, jak i Ci którzy debiutowali, próbując swoich sił w nowej dyscyplinie.

– Wyścigi są fajną formą spędzania wolnego czasu i sprawdzenia siebie – dodaje Iza, jedna ze stałych zawodniczek, które można spotkać na trasach maratonu.

Walka do ostatnich metrów

Szybka trasa nie pozwoliła zawodnikom na indywidualne ucieczki, dlatego też można było obserwować widowiskowe finisze na mecie, co z pewnością ucieszyło kibiców.

Na dystansie PRO najszybsi byli Aleksandra Andrzejewska i Wojciech Halejak, a na dystansie HOBBY Karolina Mikołajewska i Tomasz Jakubowski. Podczas tegorocznej edycji mogli się również wykazać rybniczanie w ramach dodatkowej klasyfikacji mieszkańców miasta.

– Ta impreza wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń sportowo-rekreacyjnych Rybnika i cieszymy się, że możemy ją współorganizować – podsumowuje Rafał Tymusz, dyrektor MOSiR Rybnik. – Chcemy aby to wydarzenie w dalszym ciągu nam się rozwijało, a faktem jest, że organizujemy mnóstwo imprez rekreacyjnych, biegowych, rowerowych rozwijając naszą ofertę i mamy nadzieję, że tak będzie cały czas.

Jak podkreślają uczestnicy ta forma spędzania czasu dostarcza nie tylko doskonałej zabawy, ale też sporo pozytywnych emocji i momentami adrenaliny, którą czuje się już od pierwszych kilometrów. Na szczęście okazji do sprawdzenia będzie jeszcze sporo, bo organizatorzy zaplanowali w tym sezonie aż 11 wydarzeń w serii Bike Atelier MTB Maraton.

Wyścigi dla dzieci

Każdej edycji Bike Atelier MTB Maratonu towarzyszą również wyścigi najmłodszych. Nie inaczej było w Rybniku, na starcie pojawiła się niemal setka dzieci. Rywalizacja na specjalnie przygotowanej trasie to duże emocje i jeszcze większy doping.

– Mamy już takich uczestników, którzy nie wyobrażają sobie innej sposobu na spędzanie weekendu, jak właśnie przyjazd na te wyścigi – podkreśla Roman Matysik, przedstawiciel organizatora maratonu. – Ci najmniejsi ścigają się na rowerkach biegowych, ale później nam rosną, wyjeżdżają na coraz trudniejsze trasy, a teraz na dużych dystansach obserwujemy tych, którzy jeszcze niedawno u nas zaczynali przygodę z rowerem i kolarstwem.

Kolejna edycja Bike Atelier MTB Maratonu już 15 maja w Zdzieszowicach, gdzie m.in. zaplanowano trasę z podjazdem pod Górę św. Anny.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0