Gdzie wystartować i co oglądać czyli kolarski PLAN NA WEEKEND / 23-24 / 04 / 2022

HomeSportZapowiedzi

Gdzie wystartować i co oglądać czyli kolarski PLAN NA WEEKEND / 23-24 / 04 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Końcówka kwietnia, dwa tygodnie do pierwszej europejskiej odsłony Pucharu Świata MTB XCC/XCO, to ten moment, kiedy czas wejść na wysokie obroty. Dlatego kalendarz UCI pęka w szwach, podobnie jak i kalendarz amatorskich wyścigów, których w Polsce odbędzie się aż kilkanaście!


Cross country wg kalendarza UCI

Najwyżej punktowanym wyścigiem weekendu (UCI HC) jest zaliczany do Pucharu Niemiec czyli Bundesligi MTB festiwal Bike the Rock w Heubach, gdzie oprócz wyścigów cross country dla kategorii U23 i Elity odbędą się wyścigi kategorii Junior, zaliczane do UCI Junior Series. Z tego co wiem w wyścigu Juniorek wystartuje Natalia Grzegorzewska. Nie będzie jednak miała łatwego życia, bo listy startowe pękają w szwach jeśli chodzi o mocne nazwiska, w każdej kategorii.

Równolegle w sobotę Meste Touskov drugi wyścig z cyklu Puchar Czech MTB (UCI C1), którego obecność krzyżuje trochę frekwencyjny sukces organizatora pierwszego w tym sezonie wyścigu Pucharu Polski MTB (UCI C3) czyli Wyścigu o Perłę Polski Uzdrowisk w Krynicy Zdroju. Na dokładkę w niedzielę na Słowacji w Turcianskich Teplicach zaliczany do Pucharu Słowacji wyścig Turieckap (UCI C1).

Żeby tego było mało w Hiszpanii kolejna runda Copa Catalana Internacional BTT (UCI C1) w Santa Susanna, a w Szwajcarii ÖKK Bike Revolution (UCI C1) w Chur.

Równolegle, na drugim kontynencie, w Ameryce Południowej w Argentynie odbywają się Mistrzostwa Świata Masters w dyscyplinach cross country i downhill.

Przechodząc do jazdy długodystansowej nie sposób nie wspomnieć o trwającym już od wtorku wyścigu etapowym zaliczanym do UCI Marathon Series, 4 Islands Stage Race odbywającym się w Chorwacji.

Czarne Serce czyli ultra wyzwanie

Zanim o maratonach, to jeszcze Czarne Serce w Sopocie. To inicjatywa Leszka Pachulskiego, organizatora takich wydarzeń jak Wisła 1200, Pomorska 500 czy Carpathia Divide. Tym razem wydarzenie przeznaczone tylko i wyłącznie dla rowerów górskich. Ponad 200 km trasy poprowadzonej przez Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz część Kaszub. Całość do pokonania w maksymalnie 16 godzin, a sam start i meta zlokalizowane są na Łysej Górze w Sopocie.

Amatorskie ściganie

Naprawdę imponujący wybór dla każdego, kto chce poczuć trochę wyścigowej adrenaliny. W trakcie zbliżającego się weekendu do gry wchodzą prawie wszystkie liczące się w kraju cykle zawodów. Także, te z południa Polski, gdzie jeszcze nie tak dawno na szlakach leżał śnieg:

Do obejrzenia – cross country i kolarstwo szosowe

Do obejrzenia w sobotę na pewno relacja z Pucharu Polski MTB XCO w Krynicy Zdrój, która będzie dostępna na fanpage portalu kolarskiego #mtbxcpl. Równolegle miłośnicy cross country mogą też śledzić relację na żywo z Pucharu Czech MTB. W niedzielę z kolei coś dla miłośników szosy czyli Liege Bastogne Liege, oczywiście w Eurosportcie / GCN.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0