Singletrack Glacensis otwiera część ścieżek – można jeździć!

HomeSINGLETRACKI W POLSCE

Singletrack Glacensis otwiera część ścieżek – można jeździć!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Fundacja Singletrack Glacensis poinformowała o częściowym otwarciu ścieżek. Nie wszystkich, bo cały czas utrzymujący się w niektórych miejscach śnieg oraz temperatura spadająca poniżej zera w nocy powodują, że nawierzchnia nie nadaje się do jazdy. Ponadto w zasadzie na każdej ze ścieżek trzeba przeprowadzić jak nie prace naprawcze, to na pewno jest sporo sprzątania, przede wszystkim powalonych wichurami drzew.


Kilka tygodniu temu odpytany przeze mnie Piotr Kurczab z Fundacji Singletrack Glacensis zakładał, że oficjalne otwarcie ścieżek sieci odbędzie się 15 kwietnia. Jednocześnie przestrzegał przed jeżdżeniem po tych zamkniętych, których eksploatacja w tych warunkach oznacza – mówiąc wprost – ich niszczenie!

Jednak jak prawie zawsze, plany jedno, a pogoda drugie. W tym roku na pewno cieszą się narciarze – i zjazdowi i biegowi, bo wygląda na to, że nawet w majówkę będzie jeszcze gdzie pojeździć. Na pocieszenie – nie wszędzie jest tak zimowo i udało się otworzyć część tras:

  • Kudowa-Zdrój – Źródełko, Za rzeką
  • Duszniki – Gajowa
  • Międzylesie – Międzylesie, Jodłów, Ostoja
  • Bystrzyca – Pod Śnieżnikiem
  • Lądek – Zdrój, Trojak Orłowiec
  • Złoty Stok/Kłodzko – Złoty Stok, Dwie przełęcze, Złota, Kłodzka
  • Bardo – Kłodzka, Łaszczów, Hrabiowska, Różańcowa, Wilcza

Otwarty został także bike park Trasy Enduro Srebrna Góra.

Natomiast zamknięte pozostają Family Bike Park Zieleniec oraz Czarna Góra

Aktualnych informacji na temat sytuacji na Singletrack Glacensis szukajcie na ich fanpage, stronie internetowej oraz grupie Singletracki w Polsce.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0