WYNIKI / 2-3 / 04 / 2022fot. Mario Pierguidi

HomeSportWyniki

WYNIKI / 2-3 / 04 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sporo radości nam kibicom sprawiły sobotnie sukcesy Natalii Grzegorzewskiej i Krzysztofa Łukasika, a także wysokie lokaty niektórych polskich zawodników w Pucharze Czech MTB w Brnie. Do tego trzeba dorzucić szóste miejsce Pauli Goryckiej w Szwajcarii oraz ósme miejsce Barbary Borowieckiej w Hiszpanii. Ważnym punktem programu był także sobotni short track i niedzielne cross country w Petropolis, gdzie zawodnicy mieli okazję w wyścigowym tempie zapoznać się z trasą Pucharu Świata MTB XCO, który już w kolejny weekend!


Zacznijmy od sukcesów Krzysztofa Łukasika i Natalii Grzegorzewskiej, którzy wygrywają wyścigi elity mężczyzn i juniorek w ramach inauguracji Pucharu Czech MTB w Brnie. Dla Krzysztofa to pierwsza wygrana w wyścigu tej rangi (UCI C1), dla Natalii podobnie, choć dodatkowo to debiut w kategorii. Jeszcze w zeszłym roku ścigała się w kategorii Juniorek Młodszych.

Pełne omówienie wyników z Brna poniżej:

A teraz przenosimy się do Brazylii…

CIMTB Michelin – Petrepolis, Brazylia

Na rywalizację w Petropolis, mieście z którego wywodzi się Henrique Avancini, złożyły się po dwa wyścigi elity – sobotni short track i niedzielne cross country. W sobotę wygrywają Thomas Litscher oraz Kate Courtney, ale trzeba też powiedzieć, że obsada tych wyścigów nie była zbyt imponująca. Niedzielne XCO to już inna historia. Wśród mężczyzn najszybszy jest Martin Vidaurre Kossmann i to z dużą, bo ponad minutową przewagą nad Thomasem Litscherem i Vladem Dascalu. W elicie kobiet Jolanda Neff przypomniała o swoim przydomku „Jolka Demolka” przyjeżdżając na metę z przewagą SZEŚĆIU(!!!) minut nad Laurą Stigger i Evie Richards. Trudno to sobie wyobrazić, ale ewidentnie Szwajcarka jest w gazie!

W oby wyścigach wystartował Bartłomiej Wawak, który w short tracku zajął 13. miejsce, a w niedzielnym cross country był 21.

Pełne wyniki XCC

Pełne wyniki XCO

fot. Michele Mondin

Internazionali d’Italia Series – Nalles, Włochy

Najwyżej punktowanym wyścigiem weekendu była druga runda Internazionali d’Italia Series w Nalles, czyli Puchar Włoch, który miał kategorię UCI HC. Mimo wysokiej kategorii dającej szansę zgarnąć naprawdę sporo punktów na starcie nie było aż tak wielu mocnych nazwisk. Wyścig elity kobiet z bezpieczną przewagą wygrała Mona Mitterwallner przed Niemką Leonie Daubermann oraz Włoszką Evą Lechner. Podium elity mężczyzn obstawiają Włosi – Nadir Colledani, Gioele Bertolini oraz Simone Avondetto.

Pełne wyniki

W Szwajcarii w wyścigu Argovia Vittoria-Fischer Bike Cup Lostorf szóste miejsce w elicie kobiet zajęła Paula Gorycka. Z kolei Barbara Borowiecka w Copa Catalana Internacional w Barcelonie zajęła 8. miejsce.

Trzeba też wspomnieć o rywalizacji w Chorwacji czyli XCM Kamenjak Rocky Trails i XCO Pramentura Rocky Trails, gdzie na podium stanęli tak znani zawodnicy jak Jaroslav Kulhavy czy Tanja Zakelj.

W kraju niespodziewany i nagły powrót intensywnej śnieżnej zimy, który nastąpił w piątek, postawił pod znakiem zapytania możliwość przeprowadzenia niektórych zawodów. W sobotę rano okazało się, że w niektórych częściach Mazowsza czy Świętokrzyskiego śniegu spadło tak dużo, że bezpieczeństwo przeprowadzenia zawodów stało pod dużym znakiem zapytania. I nie chodzi tu o przejezdność trasy, co przede wszystkim o śnieg zalegający na drzewach i je obciążający.

W efekcie odwołane zostały zawody Pucharu Mazowsza MTB XC w Wesołej oraz MTB Cross Maraton w Starachowicach. Bez zakłóceń odbyły się za to wyścigi w innych rejonach kraju:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0