PLAN NA WEEKEND / 2-3 / 04 / 2022fot. Mario Pierguidi

HomeSportZapowiedzi

PLAN NA WEEKEND / 2-3 / 04 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wraz z majaczącym na horyzoncie pierwszym Pucharem Świata MTB XCO, który już 10 kwietnia w brazylijskim Petropolis można jasno stwierdzić, że zawodnicy cross country w naturalny sposób podzielili się na tych, którzy w Europie zostali i na tych, którzy już aklimatyzują się za oceanem. Do Brazylii doleciał już także Bartłomiej Wawak.


Trzymając się wątku Brazylii, na tej samej rundzie co Puchar Świata MTB XCO w najbliższy weekend odbędzie się wyścig CIMTB Michelin. W sumie to nie wyścig, a wyścigi, bo w piątek i sobotę odbędzie się short track, na niedzielę zaplanowane są wyścigi w cross country. Program zawodów obejmuje praktycznie wszystkie kategorie – od najmłodszych do mastersów. I to wszystko w ramach kategorii wyścigu UCI C1.

Zawodnicy, którzy nie mają w planach startu w Brazylii i zostali w Europie mają całkiem spory wybór ciekawych wyścigów. Z polskiej perspektywy liczy się przede wszystkim Puchar Czech MTB w Brnie, dokąd wybiera się naprawdę spora liczba naszych zawodników.

Równolegle dobrze obsadzone mają być wyścigi Internazionali d’Italia Series w Nalles (UCI HC) czy Copa Catalana Internacional BTT w Barcelonie (UCI C1). Do tego mniejsze wyścigi w Chorwacji – XCO Kamenjak Trophy (UCI C2) czy XCO Pramentura Rocky Trails (UCI C1).

Chyba jedynym wyścigiem cross country w kraju podczas zbliżającego się weekendu jest Puchar Mazowsza MTB XC, który rozegrany zostanie w Wesołej, na tak zwanej „Rundzie Jeziora” czyli Maćka Jeziorskiego, który kilka lat temu ją wyznaczył najpierw na swoje potrzeby, a później została trwale oznaczona i stała się stałym punktem w kalendarzu cyklu organizowanego przez Warszawski Klub Kolarski.

Jak to w amatorskim peletonie, dużo więcej dziać się będzie na tak długim dystansie, czyli maratonach MTB.

W ten weekend dwie imprezy, które choć nie są częścią żadnego dużego cyklu, to od wielu lat mają swoje stałe miejsce w programie – Force Maraton MTB Orzesze oraz Koronowo MTB Maraton, oczywiście w Koronowie.

Startuje pierwsze górskie ściganie czyli świętokrzyski cykl MTB Cross Maraton, który debiutuje w Starachowicach. Na najdłuższym dystansie 61 km i blisko tysiąc metrów przewyższenia. Dobra rozgrzewka na otwarcie sezonu.

Oprócz tego kolejne wyścigi z cykli LOTTO Poland Bike Maraton w Nowym Dworze Mazowieckim, Solid MTB Maraton w Sławie oraz Zachodnia Liga MTB w Skwierzynie.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0