MaratonMTB.PL – odważ się podjąć prawdziwie górskie wyzwanie sezonu 2022!

HomeSportZapowiedzi

MaratonMTB.PL – odważ się podjąć prawdziwie górskie wyzwanie sezonu 2022!

Cykl prawdziwych górskich maratonów MTB „Odważ się być” MaratonMTB.pl to jeden z ostatnich, do których bez żadnego kolorowania można dodać określenie owiane legendą „pure mtb” zarówno kiedy mówimy o dystansie, jak i technicznej skali całego wyzwania. W sezonie 2022 organizatorzy przygotowują sześć wyścigów, z których finał będzie dwudniową imprezą z uphillem pierwszego dnia i maratonem drugiego. Po drodze do wrześniowego finału w Krynicy Zdrój na rozgrzewkę już 24 kwietnia Wierzchosławice, pod drodze coraz bardziej górskie edycje w Niwiskach, Bukowsku czy Stryszawie, a punktem kulminacyjnym będzie kultowa Piwniczna Zdrój.


Informacja prasowa:

Jeśli to czytasz to znak, że jazda na rowerze to dla Ciebie nie tylko hobby – to sposób na życie. Dołącz do grona pasjonatów i przeżyj wraz z nami niesamowitą przygodę, o której będziesz opowiadać znajomym z wypiekami na twarzy. MaratonMTB.pl to cykl imprez rowerowych rozgrywany na trzech dystansach dopasowanych poziomem trudności dla każdego aktywnego rowerzysty. Aby wystartować wystarczy sprawny rower górski, kask oraz zapał, trochę umiejętności i oczywiście kondycja. Poznaj nasze trasy i wybierz wyścig dla siebie lub powalcz w klasyfikacji generalnej całego cyklu u boku najlepszych kolarzy górskich. To właśnie ludzie tacy jak Ty tworzą niesamowitą atmosferę naszych maratonów. Startujemy już 24 kwietnia – zapisz tę datę w swoim kalendarzu – zgarnij znajomych oraz rodzinę i do zobaczenia na kresce!

Rekordy prędkości na początek | Wierzchosławice – 24 kwietnia 2022

Dla jednych z Was zimowa przerwa była czasem zasłużonego odpoczynku i regeneracji, z kolei drudzy ostro katowali trenażery lub trenowali pod gołym niebem bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Nieważne do której grupy się zaliczasz, to będzie idealny wyścig otwierający intensywny sezon maratoński. Już 24 kwietnia widzimy się na starcie dobrze Wam znanej trasy w Wierzchosławicach nieopodal Tarnowa. Trzy dystanse pozwolą Wam dopasować poziom trudności do swojej aktualnej kondycji. Najkrótszy dystans Quarter to coś dla każdego użytkownika jednośladu – to świetna opcja na początek swojej przygody z amatorskim ściganiem lub pomysł na rodzinną, aktywną niedzielę pod gołym niebem, w towarzystwie innych miłośników rowerowych zmagań. Dodatkowo dla ambitnych maluchów zostanie zorganizowany wyścig ściśle dopasowany do możliwości małych kolarzy.

Dystanse Half oraz Full cechuje dłuższy kilometraż, a niewielkie wzniesienia na trasie sprawią, że będzie to idealna okazja do bicia osobistych rekordów prędkości. Średnia prędkość 30 km/h i delikatnie zmodyfikowany przebieg tras pozwolą Wam odkryć nowe, atrakcyjne miejsca w największym kompleksie leśnym w okolicach Tarnowa.

Nowa miejscówka na maratońskiej mapie | Niwiska – 8 maja 2022

Poznajcie zupełnie nową lokalizację na mapie maratonów MTB w Polsce. Zapraszamy Was 8 maja do województwa podkarpackiego, do urokliwej miejscowości Niwiska. Start i meta usytuowane będą w samym centrum w Dworku Hrabiego Hupki. Maraton w Niwiskach będzie etapem przejściowym pomiędzy piekielnie szybkimi Wierzchosławicami a typowo górskimi, technicznymi edycjami w Beskidach. Na śmiałków czeka trasa poprowadzona po morenie polodowcowej, która dostarczy sporo niespodziewanych zwrotów akcji – dlatego nie lekceważ tego na pozór „płaskiego” ścigania. Zaliczysz najwyższy punkt powiatu mieleckiego, a miłośników krętych singletracków z pewnością zainteresuje fakt, że w planach jest jazda po Mieleckich Singlach, więc dobrej zabawy nie zabraknie!

Beskidzka rąbanka dla nieustraszonych | Stryszawa – 19 czerwca

To tutaj spotkają się najlepsi „górale”, by podjąć wyzwanie w prawdziwym, górskim terenie. 19 czerwca spotkamy się w Stryszawie, gdzie mordercze podjazdy wycisną z Was ostatnie poty, a techniczne zjazdy nie dadzą wytchnienia. Organizator w pakiecie gwarantuje solidne skoki adrenaliny oraz próbę charakteru i rywalizację na najwyższym poziomie. Dla niektórych z Was to będzie walka również z samym sobą. Tak jak w ubiegłym roku wyścig poprowadzony zostanie przez Pasmo Jałowca, które spotkało się z Waszą aprobatą. Na dystansach Half oraz Full zostanie przekroczona magiczna granica 2000 metrów przewyższeń – będzie co jechać!

Bliskie spotkania z niedźwiedziem | Bukowsko – 24 lipca 2022

Bukowsko przywita rowerzystów fetą na miarę największych kolarskich klasyków. Poza samym wyścigiem warto odwiedzić tą miejscowość położoną na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów, także ze względu na wspaniałych lokalesów, którzy całymi rodzinami przybędą, by kibicować maratończykom. Występy regionalnych zespołów na scenie w samym centrum miejscowości, muzyka zachęcająca do boju oraz pyszna domowa kuchnia uświetnią ten dzień i podkreślą niesamowity klimat tego miejsca. 24 lipca warto spędzić wakacyjny weekend właśnie tam. Trzy maratońskie dystanse zostały okrojone z asfaltowych odcinków, pozostawiając jedynie niezbędne minimum. W efekcie uczestnik rozkoszuje się ucztą dla oczu na odcinkach szczytowych Bukowinki i Rzepedki, okraszoną zjazdami po leśnych, dzikich singlach. Tutaj odetchniesz pełną piersią i odpoczniesz od wszechobecnego pędu oraz zgiełku wielkich miast. Udaj się w podróż do miejsca z dala od cywilizacji, w którym czas płynie wolnej!

Piwniczna – tutaj każdy musi wystartować chociaż raz! | Piwniczna Zdrój – 14 sierpnia 2022

To jedna z bardziej wyczekiwanych miejscówek w kalendarzu polskich wyścigów. Trasa w Piwnicznej-Zdroju jest absolutnym klasykiem i pozostaje bez zmian już od kilku lat. 14 sierpnia zamówiliśmy dla Was słoneczną pogodę i bezchmurne niebo, by każdy z Was mógł podziwiać obłędną panoramę Tatr i wrócić do domu nie tylko z niesamowitymi wspomnieniami, ale również z najlepszym maratońskim zdjęciem z całego sezonu! To wyścig, na którym siłowe i wytrzymałościowe podjazdy przeplatane są technicznymi zjazdami, z których jeden taki do Rytra liczy kilka kilometrów. Na sam koniec, kiedy myślisz, że masz przed sobą ostatnie metry prosto do mety, dostajesz od nas finałowe 800 metrów trasy, które uczy pokory…

Dwudniowy, mocny finisz z Jaworzyną na pierwszym planie | Krynica Zdrój – 24-25 września

Sezon kończymy z przytupem w Krynicy–Zdroju. 24-25 września upłynie pod znakiem górskiego ścigania. W zeszłym roku pogoda nie rozpieściła startujących i na metę powracały błotne potwory, ale z uśmiechem na ustach. „Trasa nie pyliła”, więc nie było na co narzekać. Wojskowa grochówka i herbata z sokiem malinowym wynagrodziła trudy sportowych zmagań. W pierwszym dniu zapraszamy Was na „Wyścig na Jaworzynę Krynicką”, czyli uphill o długości 9 km i 700 m przewyższenia. Meta, jak łatwo się domyślić, usytuowana jest na szczycie Jaworzyny Krynickiej, gwarantując spektakularne widoki, które wynagradzają trudy morderczego podjazdu. Drugi dzień to klasyczny maraton na trzech dystansach, które poprowadzą Was dookoła Krynicy i Tylicza, aż na granicę Beskidu Sądeckiego i Niskiego. Impreza w Krynicy to również druga edycja zawodów „O Puchar Burmistrza Krynicy-Zdroju w Kolarstwie Górskim”.

Odważysz się być z nami w sezonie 2022? Zapisy online oraz więcej informacji znajdziesz na stronie maratonmtb.pl, na facebooku 2PM Group oraz na Instagramie.

COMMENTS

DISQUS: 0