PLAN NA WEEKEND / 26-27 / 03 / 2022

HomeSportZapowiedzi

PLAN NA WEEKEND / 26-27 / 03 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Z tygodnia na tydzień lista zawodów zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów wydłuża się. Wiosna rozkręca się na dobre, więc i wyścigów przybywa. Już w ten weekend startuje Puchar Świata MTB, co prawda w zjeździe, ale jednak. Na PŚ MTB XCO musimy poczekać do 10 kwietnia.


Część elity w ten weekend będzie kończyć tygodniową przygodę z etapówką MTB ABSA Cape Epic w Republice Południowej Afryki. Ci, którzy zostali na starym kontynencie mają do wyboru kilka opcji. Na pewno można liczyć na mocną obsadę wyścigu ÖKK BIKE REVOLUTION w szwajcarskim Tamaro, który ma kategorię HC. Na starcie zobaczymy takich zawodników jak Mathias Fluckiger, Titouan Cardon, Thomas Griot, Luca Braidot, Filippo Colombo czy Thomas Litscher. Nie mniej interesująco prezentuje się lista startowa elity kobiet – na starcie m.in. Evie Richards, Loana Lecomte, Sina Frei, Linda Indergand, Anne Terpstra czy Alessandra Keller. W wyścigu wystartuje także Paula Gorycka.

Klasykiem, który odbywa się zawsze pod koniec marca i który dla wielu zawodników jest tradycyjnym otwarciem sezonu jest Kamptal Klassik Trophy, który w tym roku odbędzie się po raz 30! Lista polskich nazwisk na liście startowej jest bardzo długa i obejmuje zawodników od Młodzika po Mastersa. Na starcie obecni będą zawodnicy m.in. takich drużyn jak UKS Zawojak, Kross ORLEN Cycling Team, JBG-2 CryoSpace, RK Exclusive Doors MTB Team, Pho3nix Cycling Team, Świętokrzyskie Cycling Academy czy Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Na starcie w elicie także naprawdę doskonałe nazwiska – chociażby Gerhard Kerschbaumer, Mona Mitterwallner czy Laura Stigger.

Równolegle w Turcji kolejne wyścigi Veloalanya – Alanya Banana MTB Cup i Alanya Avocado MTB Cup, oba z kategorią UCI C2. W Turcji do tej pory startowali przede wszystkim zawodnicy z Rosji, którzy aktualnie są wykluczeni, więc tym bardziej ciekawe jak będą wyglądać listy startowe.

Oprócz tego jeszcze dwa wyścigi kategorii UCI C2 w Hiszpanii i jeden UCI C1 w Słowenii.

Trzymając się wątku cross country w kraju co najmniej dwa wyścigi w olimpijskiej formule XCO – MTB XCO Grudziądz Strzemyk oraz Puchar Mazowsza MTB XCO w Wiązownie. W zbliżonej do XCO formule odbędzie się Zachodnia Liga MTB w Brzozowcu, ponieważ zawodnicy będą poruszać się po pętli liczącej 9 km, którą w zależności od kategorii pokonać trzeba będzie nawet 5 razy.

Równie bogata oferta jest w przypadku jazdy na długim dystansie, choć w sumie raczej trzeba tu napisać na dużej pętli, bo jeśli zestawimy czasy zwycięzców w w/w wyścigach XCO oraz tych wymienionych poniżej, to różnic wielkich nie będzie. Co innego średnia prędkość. Wyjątkiem tu jest Solid MTB Maraton, którego organizatorzy cały czas w ofercie mają dystans GIGA.

Amatorskie zawody na rowerach górskich w weekend 26-27 marca 2022:

Pogoda i postępująca wiosna, a wraz z nią odwilż zachęca też do eksploracji górskich szlaków a także wjechania na singletracki. Przypominam jednak, że operatorzy sieci singletracków proszą o nierozjeżdżanie singli, które są jeszcze mocno nasiąknięte wodą z rozmarzającego śniegu. Więcej informacji w komunikacie. Warto też przed wybraniem się w tę czy inną miejscówkę sprawdzić bieżące informacje na fanpage czy stronie internetowej.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0