WYNIKI / 19-20 / 03 / 2022fot. Louis Cadroas

HomeSportWyniki

WYNIKI / 19-20 / 03 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Z tygodnia na tydzień przybywa wyścigów w formule cross country, które rozgrywane są w różnych rejonach starego kontynentu. Do tego oczywiście ABSA Cape Epic, który także zgromadził na starcie wielu zawodników. Rywalizację w Południowej Afryce można śledzić z tego linka – wyścig zaplanowany jest na osiem dni i zakończy się w niedzielę 27 marca. Nie można też zapominać o tym, co dzieje się w kraju, gdzie także było kilka okazji do przepalenia nogi.


Coupe de France VTT UCI HC – Marsylia, Niemcy

Do gry wróciła Loana Lecomte, która w ostatnich tygodniach mierzyła się z kontuzją i nawet przez chwilę była wyłączona z treningów. Można w zasadzie stwierdzić, że pozamiatała konkurencję na Pucharze Francji. Druga na mecie Martina Berta zanotowała blisko cztery (!!!) minuty straty.

Dla Lecomte był to sportowy debiut w barwach Canyon CLLCTV. Trzeba dodać, że udany.

Rywalizację mężczyzn zdominował Titouan Carod (BMC MTB Racing), który z bezpieczną przewagą dojechał na metę przed Jordanem Sarrou (Specialized Factory Racing) i Vladem Dascalu (Trek Factory Racing).

Pełne wyniki

Fullgaz Race MTB Bundesliga UCI C1 – Obergessertshausen, Niemcy

Inauguracja MTB Bundesligi przyciągnęła na start kilka naprawdę znanych nazwisk. Rywalizację kobiet wygrała Linda Indergand (Liv Factory Racing) przed Caroline Bohe (Ghost Factory Racing) i Jolandą Neff (Trek Factory Racing). Kolejna zawodniczka linię mety przekroczyła ze stratą prawie dwóch minut, więc można w zasadzie stwierdzić, że ten wyścig rozegrał się między w/w trójką.

Rywalizację mężczyzn zdominował Maximilian Brandl (Lexware MTB Team), a na podium znaleźli się takze Luca Schwarzbauer (Canyon CLLTV) oraz David List (Lexware MTB Team).

Pełne wyniki

Kolejne dwa wyścigi – we Włoszech i Hiszpaniii, miały dużo bardziej lokalny charakter.

Gaerne MTB Trophy UCI C2 – Maser, Włochy

Wyścigi we Włoszech wygrali Giada Specia, dla której to druga wygrana i trzecie podium w tym sezonie oraz Filippo Fontana, dla którego to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo.

Pełne wyniki

Superprestigio MTB UCI C1 – Elda, Hiszpania

Wyścig w Hiszpanii jest z naszej perspektywy o tyle istotny, że wystartowała w nim Barbara Borowiecka. Niestety mimo dobrej jazdy i szans na podium ostatecznie dojechała na 10. miejscu. Wszystko przez defekty, najpierw rozciętą oponę, a później rozszczelnione koło. Wyścig wygrała Rocio del Alba Garcia Martinez (BH Templo Cafes UCC), która w zasadzie nie miała bezpośredniej konkurencji na wyścigu, bo kolejne zawodniczki na podium dojechały ze stratami ponad 3 i blisko 6 minut!

Wyścig mężczyzn potoczył się podobnie. Wygrał David Valero Serrano (BH Templo Cafes UCC). Zawodnicy na niższych stopniach podium zameldowali się z wielominutowymi stratami.

Pełne wyniki

A w kraju…

Trzeba też wspomnieć o rywalizacji amatorów w kraju. W Serocku wystartował jeden z największych w Polsce cykli, czyli LOTTO Poland Bike Marathon. Na starcie zgromadziło się blisko 500 osób od najmłodszych kategorii aż do seniorów. Na najdłuższym dystansie MAX, liczącym 47 km najlepsi okazali się Karol Sładek (7R Rowmix p/b 72D) oraz Urszula Luboińska (Trezado Wolfpack) – pełne wyniki.

Z kolei w Zachodniopomorskiem, w miejscowości Dębno ruszyła Zachodnia Liga MTB. Tu z kolei na najdłuższym dystansie MEGA, liczącym 46 km, najlepsi okazali się Artur Nowinka (LS PLUS Recycling Team) oraz Agata Leśnicka (Green Bike Gorzów) – pełne wyniki.

Ostatnim elementem układanki jest Kurzętnik XC, który jak sama nazwa wskazuje odbył się w formule cross country, gdzieś na styku XCO i XCC, bo pętla liczyła zaledwie 2200 metrów. W sumie wystartowało niespełna 50 osób, co uwzględniając lokalizację i formułę i tak jest dobrym wynikiem. W kategoriach PRO najlepsi okazali się Dominik Jakubowski (KKK Dziki Team Kwidzyn), Bartek Mięziński (Warmia MTB Finisher.pl) oraz Adam Buczyński (Dachland Centrum Rowerowe Olsztyn) – pełne wyniki.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0