Krzysztof Łukasik na podium klasyfikacji generalnej Aragon Bike Race

HomeSportWyniki

Krzysztof Łukasik na podium klasyfikacji generalnej Aragon Bike Race

W Hiszpanii zakończyła się czterodniowa etapówka Aragon Bike Race, która na start przyciągnęła nie tylko zawodników JBG-2 CryoSpace ale także m.in. zawodników z Czech, z Jaroslavem Kulhavym na czele, który to był głównym sprawcą sukcesu kolegi z drużyny Marka Rauchfuss, który nie tylko wygrał ostatni czwarty etap, ale także wypracowana przewaga pozwoliła mu na wygranie w klasyfikacji generalnej, w której po trzech etapach prowadził Krzysztof Łukasik. W efekcie Polak został zepchnięty na drugie miejsce.


Trójka zawodników – Jaroslav Kulhavy, Marek Rauchfuss i Sergio Mantecon Gutierrez zdołali oderwać się z grupki liderów i współpracując wypracowali blisko dwie minuty nad drugą grupą, gdzie jechał m.in. dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej, Krzysztof Łukasik.

Aragon Bike Race 2022 – etap 4 – pełne wyniki

W efekcie zawodnik JBG-2 CryoSpace stanął w generalce na drugim stopniu podium między dwoma Czechami – wspomnianym Rauchfussem oraz złotym medalistą z IO w Londynie, legendą, Jaroslavem Kulhavym, który mocną jazdą czwartego dnia wypracował sobie trzecie miejsce.

Wysoko w klasyfikacji generalnej meldują się pozostali Polacy:

  • Paweł Bernas – JBG-2 CryoSpace – miejsce 7
  • Karol Ostaszewski – JBG-2 CryoSpace – miejsce 10
  • Karol Rożek – 7R Rowmix p/b 72D – miejsce 11
  • Michał Glanz – JBG-2 CryoSpace – miejsce 18

Aragon Bike Race 2022 – końcowa klasyfikacja generalna

COMMENTS

DISQUS: 0