Paweł Bernas wygrywa drugi etap Aragon Bike Race. Krzysztof Łukasik na podium!

HomeSportWyniki

Paweł Bernas wygrywa drugi etap Aragon Bike Race. Krzysztof Łukasik na podium!

Drugi z czterech etapów Aragon Bike Race w Katalonii przebiegał pod dyktando zawodników JBG-2 CryoSpace oraz pogody, która tym razem okazała się mniej łaskawa i zawodnicy momentami musieli jechać w ulewnym deszczu. Opady były nie bez wpływu na podłoże, podnosząc poziom trudności. Dobra współpraca Pawła Bernasa i Krzysztofa Łukasika zaowocowała zwycięstwem tego pierwszego. Krzysztof Łukasik zajmując drugie miejsce obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej.


Drugi etap Aragon Bike Race liczył 67 km i blisko 2 tys metrów przewyższenia, a najszybsi zawodnicy na mecie na jego pokonanie potrzebowali niespełna dwie i pół godziny.

Paweł Bernas wygrywa drugi etap z czasem 2:24:27. Ze stratą 14 sekund na metę wjeżdża Krzysztof Łukasik, a cztery sekundy później główny rywal Łukasika w walce o generalkę, Czech Marek Rauchfuss.

Tuż za pierwszą dziesiątką meldują się Karol Ostaszewski (JBG-2 CryoSpace), Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace) oraz Karol Rożek (7R Rowmix p/b 72D). Michał Glanz dopiero na miejscu 35 ze stratą ponad 20 minut, wszystko przez defekt koła, bo pierwszą część wyścigu jechał w czołowej grupie.

Z rywalizacji wycofał się Michał Paluta.

Aragon Bike Race 2022 – etap 2 – pełne wyniki

Aragon Bike Race 2022 – klasyfikacja generalna po 2. etapie

Trzeci etap będzie dla wszystkich zawodników dodatkowym wyzwaniem, bo jak informuje organizator intensywne opady deszczu nie ustały w nocy i trzeci etap zostanie poprowadzony alternatywną trasą, a sam start opóźniony.

COMMENTS

DISQUS: 0