Jenny Rissveds razem z Team31 przesiadają się na rowery Ibis

HomeSport

Jenny Rissveds razem z Team31 przesiadają się na rowery Ibis

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Od momentu kiedy Szwedka, Jenny Rissveds, złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Rio w 2016 roku po problemach zdrowotnych wróciła do sportowej rywalizacji jej główną, czyli rowerową, marką wspierającą był amerykański Specialized. Jak można się domyślić z końcem roku 2021 współpraca została zakończona, a szwedzka drużyna Team 31 musiała rozejrzeć się za nowym partnerem.


Amerykańska marka Ibis Cycles w swojej ofercie ma ledwie kilka modeli rowerów, co na pewno jest dowodem na to jak bardzo sprofilowana jest jej działalność. Marka od wielu lat kojarzona jest przede wszystkim ze sceną enduro, gdzie wspiera bezpośrednio zarówno zawodników, jak i drużyny. Najpopularniejszym modelem roweru jest Ibis Mojo. Kilka lat temu do rowerów ze skokiem dołączył jeden sztywniak, który zyskał szybko bardzo na popularności. I nie chodzi tu o model hardtail, a o rower gravelowy Ibis Hakka MX.

W drużynie Team 31 jeździć będą w tym sezonie trzy zawodniczki – do Jenny Rissveds oraz Kelsey Urban dołącza Szwedka Linn Gustafz­zon.

Jak dowiadujemy się z poniższego wideo decyzja o współpracy między Team31 i Ibis Cycles została podjęta późno, a sam proces decyzyjny nie zajął wiele czasu. Jenny Rissveds mówi nawet, że takich firm potrzebuje branża rowerowa. Odważnych, gotowych iść w kierunku, który wcześniej nie był określony. Może nawet pod prąd.

Niewątpliwie coś w tym jest, skoro marka Ibis obecna była w sporcie przede wszystkim grawitacyjnym. Teraz zawodniczki Team 31 na rowerach Ibis Exie wjeżdżają do czołówki światowego cross country. Warto dodać, że ramy Ibis Exie produkowane są w USA. Rowerowi najlepiej przyjrzeć się na stronie producenta.

Jenny Rissveds mówi: – Starty, rywalizacja sportowa jest małą częścią naszego życia, ale cały czas poświęcamy jej większość naszej uwagi. Ale potem dodaje: – Sport może być zabawą, radością i wolny od presji.

Oprócz Ibis Cycles markami wspierającymi zespół są Continental, POC, FOX, Race Face oraz Shimano.

źródło: ibiscycles.com

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0