WYNIKI / 5-6 / 03 / 2022

HomeSportWyniki

WYNIKI / 5-6 / 03 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Show must go on… Od napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę minęło kilkanaście dni. W Chinach rozpoczęły się Paraigrzyska, w różnych rejonach świata normalnie, w sposób niezakłócony odbywają się zawody sportowe w wielu różnych dyscyplinach. W Hiszpanii, Portugalii czy Włoszech rywalizowali kolarze górscy. Rozegrane zostało Strade Bianche, wystartował wyścig Paryż Nicea.


Zacznijmy od szosy. Tegoroczne Strade Bianche przejdzie do historii co najmniej z dwóch powodów. Na 100 km do mety dochodzi do spektakularnego karambolu. Boczny wiatr przewraca kolarza Alpecin Fenix, ten podcina koło Mistrza Świata Juliana Alaphilippa, a potem kładzie się większość peletonu. Później, 50 km do mety z peletonu odjeżdża Tadej Pogacar, którego trochę poniosła młodzieńcza fantazja, ale jak szybko się okazało było to bardzo skuteczne, bo wypracowaną przewagę dowozi do mety i samotnie wygrywa Strade Bianche!

Dzień później, w niedzielę startuje Paryż Nicea, gdzie na mecie dochodzi do naprawdę rzadko spotykanej sytuacji. W trzyosobową ucieczkę zabierają się tylko zawodnicy Jumbo Visma i z przewagą 20 sekund nad goniącymi rywalami wjeżdżają razem na metę – Christophe Laporte, Primoz Roglic i Wout van Aert.

Zostawmy jednak kolarstwo szosowe i skupmy się na tym, po co tu przychodzicie. Kolarstwo górskie.

Najciekawszym i najmocniej obsadzonym wyścigiem minionego weekendu była inauguracja Pucharu Włoch MTB XCO czyli Internazionali d’Italia Series w Weronie. Wyścig miał kategorię UCI C1, a na starcie stawiła się bardzo mocna, międzynarodowa stawka.

 1. Lars Forster – Scott SRAM MTB Racing Team
 2. Luca Braidot – Santa Cruz FSA MTB Pro Team
 3. Maxime Marotte – Santa Cruz FSA MTB Pro Team
 1. Giada Specia – Wilier Pierlli Factory Team XCO
 2. Martina Berta – Santa Cruz FSA MTB Pro Team
 3. Giorgia Marchet – Trinx Factory Team

W wyścigu w Weronie wystartowała także Paula Gorycka (Struby BiXs Team), która zajęła 10. miejsce.

Pełne wyniki

Równolegle w Hiszpanii w miejscowości La Nucia odbył się wyścig Super Cup Massi, który zaliczany jest do Pucharu Katalonii MTB czyli Copa Catalana Internacional BTT. Ponownie na starcie stawili się zawodnicy z Polski, dla niektórych był to bardzo udany start zakończony miejscem na podium, dla innych wręcz przeciwnie.

 1. Thomas Litscher – Kross Orlen Cycling Team
 2. Jose Gerardo Ulloa Arevalo – Massi-Beaumes de Venise
 3. Ondrej Cink – Kross Orlen Cycling Team

Filip Helta melduje się na 19. miejscu. Z rywalizacji z powodu kontuzji oraz dwóch przebitych kół wycofuje się Bartłomiej Wawak.

 1. Rocio del Alba Garcia Martinez – BH Templo Cafes UCC
 2. Natalia Fischer Egusquiza – BH Templo Cafes UCC
 3. Matylda Szczecińska – Kross Orlen Cycling Team
 4. Barbara Borowiecka

Trzecie miejsce open Matyldy Szczecińskiej to jednocześnie także zwycięstwo w kategorii U23. Aleksandra Podgórska wycofała się z rywalizacji.

Pełne wyniki

Z kolei w portugalskim Melgaco zainaugurowany został Puchar Portugalii MTB XCO, który podobnie jak wyścigi w Hiszpanii i Włoszech miał kategorię UCI C1. Wyścigi elity wygrali Maximilian Foidl oraz Ana Santos.

Pełne wyniki

W kraju odbyły się m.in. zimowy Poland Bike Marathon w Markach (wyniki), Memoriał Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata w Poznaniu (wyniki) oraz Mistrzostwa Małopolski w kolarstwie przełajowym w Kętach (wyniki), które jednocześnie były Memoriałem Piotra Karkoszki, który zmarł w 2021 roku.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0