Marka Endura rozszerza swoje porfolio o obuwie do uprawiania kolarstwa górskiego oraz BMX

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

Marka Endura rozszerza swoje porfolio o obuwie do uprawiania kolarstwa górskiego oraz BMX

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Szkocka marka od wielu lat jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych jeśli chodzi o kolarstwo górskie. Ambasadorami marki są tacy zawodnicy jak Danny MacAskill, Isla Short, Marcel Kittlel czy rodzeństwo Arthertons – Rachel, Gee i Dan. Wprowadzenie obuwia do oferty marki Endura można przełożyć na układanie puzzli to ostatni element układanki, który sprawia, że oferta tej firmy staje się kompletna.


Informacja prasowa:

Teraz będziesz mógł skomponować swój strój od butów, poprzez komplet odzieży, aż po kask. Wcześniej Endura rozszerzyła swoją ofertę odzieży o kaski oraz zaawansowane ochraniacze, które zdążyły już zdobyć wiele nagród i uznanie wśród klientów na całym świecie. Teraz dopasowuje ten ostatni element do układanki – jest nim przełomowa kolekcji butów MTB.

Nowe buty oparte są na filozofii Ergonomistry skupiając się na tym, aby projekt poszczególnych modeli uwzględniał wygodę użytkownika podczas wielogodzinnej jazdy.


Endura połączyła swoje ogromne doświadczenie w branży rowerowej ze 100-letnią wiedzą firmy Pentland w zakresie produkcji obuwia, a następnie dodała do tego osiągnięcia Phila Burta w zakresie ergonomii. Wszystko po to, by stworzyć najlepsze buty w swojej kategorii. Na proces powstawania butów miały również wpływ informacje zwrotne od zawodników jeżdżących dla Endury w świecie MTB, w tym rodzeństwa Atherton, Krissa Kyle i Haralda Philippa.

Pierwsza kolekcja butów MTB składa się z trzech różnych modeli opartych na płaskich podeszwach:

1. MT500 Burner Clipless to agresywne, wydajne buty do jazdy w trudnym terenie z podeszwą dostosowaną do pedałów zatrzaskowych.
2. MT500 Burner Flat powielają konstrukcję pierwszego z modeli, lecz oparte są na płaskiej podeszwie bez systemu wpinania.
3. Hummvee Flat to mniej wyczynowy model w stylu skate, oparty na płaskiej podeszwie bez systemu wpinania, których miejski styl sprawdzi się zarówno na rowerze jak i na co dzień w mieście.
Aby stworzyć dobre buty od samego początku, Endura skupiła się na trzech głównych cechach, którymi są: dopasowanie, funkcjonalność i styl.

Jeśli chodzi o dopasowanie – opracowane zostały indywidualne kroje dla każdego z modeli, a we współpracy z Philem Burtem stworzono unikalne wkładki EGM. Ponadto buty są dostępne w szerokim zakresie rozmiarów od EU38 aż do EU47, z dodatkowymi połówkami między najpopularniejszymi rozmiarami.

W zakresie funkcjonalności, Endura skrupulatnie zidentyfikowała cechy charakterystyczne dla docelowych klientów, a następnie ściśle współpracowała z działem produkcji, sportowcami i dostawcami, aby sprawdzić i dopracować szczegóły konstrukcyjne swoich butów.

Styl jest oczywiście kwestią gustu, lecz założeniem projektów było znalezienie równowagi między współczesną technologią i klasycznym stylem, aby stworzyć buty pasujące do różnych stylów ubioru i co najważniejsze – do pełnej kolekcji ubrań Endury. Wszystkie trzy modele butów są dostępne w kolorach, które pasują do kolekcji Endura Wiosna/Lato 2022 aby zapewnić klientom idealne dopasowanie zestawu od stóp do głów. Mało tego – każde buty wyposażone są w dwa zestawy sznurówek w różnych wersjach kolorystycznych, lecz by dowiedzieć się więcej, będziesz musiał zajrzeć do pudełka z Twoimi nowymi butami od Endury.

„Jestem bardzo wybredna w kwestii butów” – przyznaje Rachel Atherton, jednocześnie podkreślając znaczenie odpowiedniego obuwia. „Odpowiednie buty podczas zawodów mogą faktycznie wpłynąć na wynik i przynieść różnicę między wygraną, a przegraną”.

Przyjrzyjmy się niektórym technicznym rozwiązaniom Endury, które pojawiły się w butach przed szczegółowym opisem każdego modelu.

StickyFOOT™

W całym projekcie podkreślano znaczenie mieszanki gumy na podeszwie jako kluczowego elementu. Opracowane specjalnie dla potrzeb współczesnego rowerzysty MTB, mieszanki gumy Endura StickyFoot™ wykorzystują unikalne połączenie składników, aby stworzyć podeszwę idealną, która z jednej strony zapewni idealną przyczepność do pedałów i kontrolę nad rowerem nawet w skrajnych sytuacjach, a z drugiej strony okaże się trwała w długim okresie użytkowania.


Mieszanka StickyFOOT™ Grip, stosowana we wszystkich obszarach styku z pedałami w butach Endury zapewnia maksymalną przyczepność, dopasowując się do pinów pedałów i blokując stopę na swoim miejscu. Łącząc wysoki poziom przyczepności podczas chodzenia z wysoką wytrzymałością StickyFOOT ™ Dura zapewnia zwiększoną żywotność w obszarach podeszwy, które są narażone na wyższy poziom zużycia.

Wkładka EGM

Opracowana z ekspertem w dziedzinie ergonomii Philem Burtem, wkładka Endura EGM maksymalizuje komfort i przenoszenie mocy w obu modelach butów MT500, wykorzystując następujące elementy:

Profil śródstopia – Ten starannie umieszczony, wyprofilowany i miękki element wkładki pomaga odsunąć duży palec u stopy od reszty, znacząco poprawiając funkcję przedniej części stopy i zapewniając niezbędny komfort podczas jazdy, jednocześnie zapobiegając niepożądanemu zgniataniu palców.

Stymulacja stopy – Te małe wypustki są strategicznie rozmieszczone, aby poprawić propriocepcję stopy, znacznie poprawiając jej zdolność do zmiękczania i usztywniania się poprzez skoordynowane skurcze mięśni.

Łuk mocy – Starannie wyprofilowane wsparcie pomaga łukowi stopy lepiej radzić sobie ze sprzecznymi wymaganiami stawianymi przez rowerzystów, zapewniając lepsze przenoszenie mocy i większy komfort.

Buty MT500 Burner Clipless

Zaawansowane buty do jazdy w terenie współpracujące z pedałami zatrzaskowymi

Progresywny styl utrwala dziedzictwo kolekcji MT500 od Endury, stanowiąc nowe otwarcie w swojej kategorii. Elastyczny profil tego buta został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić zarówno wsparcie, jak i kontrolę za pomocą pedałów, dzięki połączeniu podeszwy środkowej z pianki EVA i wzmocnionej nylonowej cholewki, która mieści blok i zapewnia sztywność.

Przesunięte gniazdo na bloki ma wyjątkowo długie szyny, które pozwalają na duży zakres pozycji montażu bloków. Zapewnia to szeroki zakres regulacji umożliwiając każdemu rowerzyście ustawienie stopy na pedale dokładnie tam, gdzie chce. Zapięcie na rzep Velcro w górnej części sznurowadeł zapewnia zablokowanie stopy od zewnątrz, a wkładka EGM zapewnia wewnętrzne wsparcie i bezpieczeństwo. Inną cechą dopasowania jest zaokrąglony zapiętek z przyczepną wyściółką z materiału „sharkskin”, który pomaga wyeliminować unoszenie pięty.

Podeszwa zewnętrzna wykorzystuje mieszankę StickyFoot ™ Grip w obszarach styku z pedałami, podczas gdy mieszanka StickyFoot ™ Dura jest stosowana w postaci bardziej agresywnego bieżnika w strefach pięty i palców, zapewniając doskonałą przyczepność na błotnistych podejściach i zejściach. W swoim założeniu jako buty do jazdy w trudnym terenie, będą one regularnie przemoczone i zabłocone, dlatego wierzchni materiał jest gładki i łatwy w czyszczeniu, a podszewka lekka i szybkoschnąca. Opcje kolorystyczne butów MT500 Burner Clipless przeplatają się ze kolekcją Endura Wiosna/Lato 2022, umożliwiając koordynację kolorów przy wyborze kompletnego zestawu do jazdy.

Kolory: Navy, Forest Green, Cocoa, Czarny
Rozmiary: 38 – 47

Niezwykły szkocki zawodnik enduro i vloger Joe Barnes uwielbia „jazzy kolor” Cocoa swoich butów MT500 Burner Clipless i mówi: „Zawsze zależy mi na dobrym odprowadzaniu wody i oczekuję bardzo sztywnego i doskonałego kontaktu z pedałem – te buty spełniają wszystkie moje wymagania”.

Buty MT500 Burner Flat

Zaawansowane buty do jazdy w terenie zaprojektowane do jazdy na pedałach platformowych

Dla rowerzystów wymagających bardziej technicznych butów przeznaczonych do używania z pedałami platformowymi – MT500 Burner Flat to buty, na które czekali. Super twarda cholewka zapewnia doskonałą ochronę, a podeszwa środkowa z pianki EVA amortyzuje wstrząsy w skrajnych sytuacjach. Dzieląc te same cechy cholewki, co but MT500 Burner Clipless i wykorzystując w całości materiały o niskiej chłonności, które można łatwo wyczyścić, jest to wspierający i trwały but, który zabezpieczy Twoje stopy bez uszczerbku dla komfortu.

Cholewka jest połączeniem klejonych paneli, które zapewniają czysty wygląd, a które są wzmocnione szwami w newralgicznych miejscach. Pod względem elastyczności ten but jest nieco sztywniejszy niż Hummvee Flat, skupiając się bardziej na jeździe niż na chodzeniu, lecz dwuskładnikowa podeszwa StickyFoot ™ zapewnia wystarczającą elastyczność i przyczepność w przypadku nawet długiego podejścia na trasę. Ten model jest również wyposażony w wkładkę EGM, która zapewnia wsparcie i dopasowanie do stopy. Ta kombinacja funkcji idealnie sprawdzi się u rowerzysty jeżdżącego na pedałach platformowych podczas długich dni spędzonych w górach oraz na trasach enduro.

Kolory: Navy, Forest Green, Cocoa, Czarny
Rozmiary: 38 – 47

Kilka słów od Dana Athertona: „Uważam, że w przypadku butów podeszwa jest bardzo ważna. Pochodzę ze świata BMX, gdzie musisz mieć idealny kontakt z pedałami, jestem przyzwyczajony do prawdziwego odczuwania roweru, dlatego podeszwa jest taka ważna. Wszyscy to kiedyś zrobili – pojechali na rower zapominając swoich butów i musieli jeździć w czymś innym. Dla mnie zawsze jest to takie niezdarne, jakby podeszwa była za gruba lub za sztywna i po prostu całkowicie tracisz kontakt z pedałem.”

Buty Hummvee Flat

Buty rowerowe w stylu skate, idealnie sprawdzające się na rowerze i w codziennym użytkowaniu poza rowerem.

Pomimo swojego swobodnego wyglądu i wierności etosowi Hummvee, ten but został zaprojektowany do poważnej jazdy i codziennego użytku, a elastyczność konstrukcji została starannie dobrana, aby zrównoważyć komfort podczas chodzenia i pedałowania. Opatentowana mieszanka gumowa StickyFoot ™ Grip firmy została użyta w obszarze pedałów w podeszwie, dzięki czemu stopy są mocno osadzone na pedałach. Guma odkształca się wokół kołków pedałów, blokując stopy w miejscu i zapewniając optymalną kontrolę nad rowerem. Kiedy nadejdzie czas, aby wrócić na szczyt góry, bieżnik na palcach i pięcie zaprojektowany tak, aby w razie potrzeby zapewnić doskonałą przyczepność podczas chodzenia. Endura zastosowała całą wewnętrzną podszewkę i wyściółkę tak lekką i szybko schnącą, jak to możliwe, osiągając doskonałe wyniki dotyczące czasu schnięcia.

Kolory: Navy, Pebble, Olive Green, Czarny
Rozmiary: 38 – 47

Kriss Kyle, komentując buty Hummvee Flat, powiedział: „Potrzebujesz czegoś przyczepnego. Dla mnie marzeniem są buty, w których można jeździć na rowerze górskim, a także jeździć na BMX-ie i chodzić po ulicach. Tak więc jeden but, który zaspokoi wszystkie wymagania, a odkąd przetestowałem ten model, nie mogłem być bardziej podekscytowany. Dopasowanie i wygoda są rewelacyjne. Ilekroć podciągam rower do góry, kręcę nim, zawsze mam posiniaczone stopy, posiniaczone pięty, a te buty świetnie temu zapobiegają.

Pamela Barclay, dyrektor marki Endura i współzałożycielka: „I tak, teraz obowiązkowe jest, aby twój kask i buty pasowały do twojego zestawu ubrań!”

Więcej informacji na endurasport.net


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0