WYNIKI / 26-27 / 02 / 2022

HomeSportWyniki

WYNIKI / 26-27 / 02 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W cieniu napaści Federacji Rosyjskiej na Ukrainę świat sportu, w tym przede wszystkim zawodnicy, starają się pozostać solidarni, a większość z zaplanowanych zawodów, także kolarskich odbyło się bez zakłóceń. Kolarze górscy rywalizowali m.in. w Hiszpanii, Turcji a także na innych kontynentach. Po raz drugi przeprowadzone zostały, także z udziałem polskich zawodników, Mistrzostwa Świata na Zwifcie. W weekend zainaugurowane zostały też wiosenne klasyki na szosie.


Wiosenne klasyki

W sobotę zaczęło się od Omloop Het Neuwsblad, który padł łupem Wouta van Aerta urywającego rywali na kilkanaście kilometrów do mety i wygrywającym solo, z rękoma uniesionymi triumfalnie ku górze. Kobiecą wersję Omloop wygrywa Annemiek van Vleuten. Dzień później, w niedzielę, Kuurne – Bruksela – Kuurne wygrywa Fabio Jakobsen.

Mistrzostwa Świata Zwift

Drugie Mistrzostwa Świata i drugi raz z Polakami na starcie. W skład Reprezentacji Polski weszli Michał Bogdziewicz, Paweł Kalita, Michał Kamiński oraz rezerwowy Kacper Skalski, a także Aurela Nerlo, Agata Flis i rezerwowa Sonia Cięciel.

Po tęczowe koszulki Mistrzów Świata sięgnęli Australijczyk Jay Vine (Alpecin Fenix) oraz Loes Adegeest z Holandii.

Poniżej można obejrzeć zapis obu wyścigów:

2022 UCI CYCLING ESPORTS WORLD CHAMPIONSHIPS from Zwift on Vimeo.

Ściganie w Turcji – Joshua Dubau z Rockrider Racing Team oraz Eli Iserbyt na podium

Dwa wyścigi w Turcji były pierwszym w tym sezonie sprawdzianem dla zawodników nowej drużyny, Rockrider Racing Team, ale także dla Eli Iserbyta, który zapowiedział że spróbuje swoich sił w kolarstwie górskim. W sobotę zawodnicy rywalizowali w formule short track (XCC), a w niedzielę w cross country (XCO).

Justiniano Hotel MTB Cup:

 1. Tereza Tvaruzkova
 2. Kristina Ilina
 3. Aleksandra Ushakova
 1. Joshua Dubau
 2. Julian Schelb
 3. Eli Iserbyt

Pełne wyniki

Alanya MTB Cup:

 1. Tereza Twaruzkova
 2. Viktoria Kirsanova
 3. Jana Czeczinkarova
 1. Joshua Dubau
 2. Stephane Tempier
 3. Eli Iserbyt

Pełne wyniki

Andreas Seewald z pierwszym zwycięstwem w sezonie

W Hiszpanii zakończyła sie pięciodniowa etapówka Andalucia Bike Race. Niemiec, Andreas Seewald, Mistrz Świata w maratonie, jadąc w parze z Martinem Stoskiem (Canyon Northwave MTB Team) sumarycznie po ponad 14 godzinach rywalizacji tylko kilkoma minutami przewagi wygrali z dwójką z Wilier Pirelli Factory Team, w którego barwach startowali Fabian Rabensteiner oraz Wout Alleman. Na trzecim miejscu Jose Dias i Hans Becking.

Rywalizację wśród kobiet wygrała dwójka Ariane Luthi i May McCougall.

Pełne wyniki

Anton Cooper po raz kolejny Mistrzem Nowej Zelandii MTB XCO

Nowozelandczyk w swoim kraju startuje bardzo sporadycznie. Zawodnik Trek Factory Racing XC jak zwykle zdominował rywalizację i pewnie zdobył kolejny w swojej sportowej karierze tytuł. Podium uzupełnili Ben Oliver oraz Craig Oliver.

Paula Gorycka 7. w Weronie

We włoskiej Woronie odbył się wyścig Verona MTB International (UCI C2). Na siódmym miejscu w elicie kobiet zameldowała się Paula Gorycka. Rywalizację wśród kobiet wygrała Laura Stigger (Specialized Factory Racing), a wśród mężczyzn najlepszy był Simone Avondetto. Rywalizację wśród kobiet i tytuł mistrzowski zdobyła Samara Maxwell.

Pełne wyniki

Copa Catalana BTT – Banyoles UCI HC

Bez wątpienia najważniejszym wyścigiem cross country minionego weekendu był ten otwierający cylk Copa Catalana BTT w hiszpańskiej miejscowości Banyoles. Blisko setka zawodniczek elity i blisko 300 zawodników elity to imponujący wynik frekwencji, który na pewno przechodzi do historii.

Wyścig w elicie kobiet wygrywa Evie Richards, dla której to zwycięstwo ma na pewno duże znaczenie, zwłaszcza, że tydzień wcześniej z powodu bólu pleców musiała się wycofać z rywalizacji w Chelvie. Podium uzupełniają Alessandra Keller i Annie Last. Trzeba ponownie odnotować też wysoką pozycję Isly Short, która zajmuje miejsce tuż za podium tracąc ledwie kilka sekund do pozycji medalowej.

Wyścig kobiet był połączonymi kategoriami elity i U23. Był to też pierwszy w sezonie start Matyldy Szczecińskiej w nowych barwach, który udało się ukończyć na 29. miejscu open i 9. miejscu w kategorii.

Rywalizacja elity mężczyzn była bardzo wyrównana i do samego końca nie było wiadomo który z zawodników wygra oraz kto stanie na podium. Duże szanse na to miał Alan Hatherly (Cannondale Factory Racing), ale ostatenie dwa miejsca na podium wzięli zawodnicy BMC MTB Racing – Titouan Carod oraz Filippo Colombo. Podium uzupełnił Thomas Litscher, który w tym sezonie jeździ w barwach polskiej drużyny.

Bartłomiej Wawak zdołał ukończyć wyścig na miejscu 10. ze stratą niespełna 45 sekund do zwycięzcy i 30 sekund do podium. To kolejny start Polaka, gdzie pokazuje swoją wysoką dyspozycję i świetne przygotowanie do sezonu.

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0