Polacy na starcie Internacionales XCO Chelva 2022

HomeSportZapowiedzi

Polacy na starcie Internacionales XCO Chelva 2022

Wyścig cross country w hiszpańskiej Chelvie jest w zasadzie otwierającym sezon XCO w tej części Europy. Polscy kibice powinni mieć dobre wspomnienia związane z tym wyścigiem, bo w 2020 roku w rywalizacji elity kobiet triumfowała Maja Włoszczowska. W tym samym roku w elicie mężczyzn na podium stanęli sami Francuzi z Victorem Koretzkim na czele. Rok później, z powodu pandemii, wyścig się nie odbył.


Mimo, że jesteśmy po roku olimpijskim i zawodnicy nie powinni mieć aż takiego ciśnienia na ściganie, to takiemu myśleniu przeczy lista ponad 300 zawodników na starcie tegorocznej edycji Internacionales XCO Chelva. Co nie mniej istotne, nie brakuje na tej liście nazwisk z czołówki rankingu UCI!

Impreza ma charakter dwudniowy, w sobotę rywalizować będą najmłodsze kategorie oraz Mastersi. Na niedzielę zaplanowane są cztery wyścigi z czego pierwszy dla kategorii Junior, drugi dla Orlików, trzeci to trzy kategorie z minutowymi odstępami – Elita kobiet, Orliczki, Juniorki, a na koniec wyścig Elity mężczyzn.

W elicie kobiet na starcie m.in. Jolanda Neff, Evie Richards, Mona Mitterwallner, Yana Belomoina, Jannika Loiv, Melne Degn czy Lena Gerault. Polskę reprezentować będzie Basia Borowiecka.

Wśród kilkudziesięciu zawodników elity mężczyzn trzeba wymienić kompletne lub prawie kompletne składy drużyn BMC MTB Racing Team, Cannondale Factory Racing, JP Brunex Superior, KMC Orbea czy Trek Factory Racing.

Oznacza to na starcie takich zawodników jak Vlad Dascalu, David Serrano, Simon Andreassen, Alan Hatherly, Titouan Carod, Filippo Colombo, Karl Markt, Gregor Raggl, Maxime Marotte, Luca Braidot.

Polacy wielokrotnie otwierali sezon tym właśnie wyścigiem. Nie inaczej będzie także w tym roku. Swój start potwierdzili trzej zawodnicy KROSS ORLEN Cycling TeamOndrej Cink, Thomas Litscher oraz Bartłomiej Wawak. Pozostała część ekipy – Filip Helta oraz Aleksandra Podgórska i Matylda Szczecińska – póki co trenuje w Hiszpanii, a nie startuje.

COMMENTS

DISQUS: 0