Toon Aerts z pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej!

HomeSport

Toon Aerts z pozytywnym wynikiem kontroli antydopingowej!

Toon Aerts w minionym sezonie przełajowym wielokrotnie stawał na podium, także Pucharu Świata. Wygrał m.in. wyścig Pucharu Świata w Zonhoven, wygrywał także w Telenet Superprestige w Gieten czy ostatnio Krawatencross w Lille zaliczany do serii X2O badkamers trofee. Teraz na wszystkie sukcesy Belga rzuca się cień pozytywnego wyniku kontroli antydopingowej.


We wtorek wieczorem w sieci opublikowane zostały oświadczenia, zarówno zawodnika, jak i drużyny Baloise Trek Lions, którzy poinformowali że otrzymali z UCI pismo informujące, że podczas kontroli przeprowadzonej 19 stycznia 2022 roku w moczu Toon Aertsa wykryta została substancja zabroniona – Letrozol, metabolit wykorzystywany m.in. w leczenie nowotworu piersi, o którym możemy przeczytać że sportowcy, którzy nadużywają sterydów anabolicznych mogą używać inhibitorów aromatazy, takich jak Letrozol, aby przeciwdziałać powstawaniu estrogenów, zmniejszając w ten sposób lub zapobiegając niepożądanym skutkom sterydów anabolicznych.

Toon Aerts zaprzecza jakoby stosował doping i podkreśla, że nie wie jak wskazana substancja dostała się do jego organizmu. Jednocześnie też potwierdził chęć zweryfikowania próbki B oraz że do czasu wyjaśnienia całej sytuacji zawiesza swoją sportową aktywność.

COMMENTS

DISQUS: 0