Wyniki / 12-13 / 02 / 2022

HomeSportWyniki

Wyniki / 12-13 / 02 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W weekend zakończyły się dwie ostatnie serie zawodów przełajowych – Telenet Superprestige oraz X2O badkamers trofee. Jednocześnie dzień po dniu śledziliśmy co działo się w Hiszpanii na etapówce Mediterranean Epic. Do tego odbyły się trzy wyścigi XCO w Izraelu i Turcji. Do tego amatorskie, zimowe ściganie organizowane przez Cezarego Zamanę.


Przełajowa „afera” z dronem

Najwięcej emocji jeśli chodzi o weekendowe przełaje wywołał wyścig w Gavere i to nie za sprawą samej sportowej rywalizacji a eksperymentu z samą relacją, która w pewnym momencie była realizowana z drona podążającego bezpośrednio za Lucindą Brand. O ile sam efekt wizualny był naprawdę doskonały, to formalnie tego rodzaju relacja jest niezgodna z przepisami, co niezwłocznie poskutkowało reakcją sędziów UCI, którzy wbrew entuzjazmowi oglądających zabronili ponownego włączenia drona do relacji.

Zresztą zobaczcie sami:

Jeśli chodzi o rywalizację sportową, to podium ostatniego w tym sezonie wyścigu cyklu Telenet Superprestige w kategoriach elity wyglądało następująco:

 1. Lucinda Brand – 46:33
 2. Annemarie Worst – 47:08
 3. Denise Betsema – 47:24
 1. Lars van der Haar – 59:08
 2. Eli Iserbyt – 1:00:16
 3. Toon Aerts – 1:00:48

Telenet Supreprestige Gavere – pełne wyniki

Dzień później, w niedzielę w Brukseli odbył się finał serii X2O badkamers trofee:

 1. Denise Betsema – 44:52
 2. Lucinda Brand – 45:20
 3. Manon Bakker – 46:31
 1. Michael Vanthourenhout – 59:34
 2. Eli Iserbyt – 59:58
 3. Jens Adams – 1:00:10

X2O badkamers trofee Bruksela – pełne wyniki

W kalendarzu przełajowym został już tylko jeden wyścigowy weekend – w sobotę finał Ethias Cross w Sint Niklaas oraz w niedziele Internationale Sluitingsprijs UCI C1 w Oostmalle, który zamyka tegoroczny sezon.

Pierwsze wyścigi cross country w sezonie 2022!

Powolutku rozkręca się sezon w kolarstwie górskim. W Hiszpanii zakończyła się kolejna etapówka, tym razem Mediterranean Epic, w której bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy JBG-2 CryoSpace z Krzysztofem Łukasikiem i Pawłem Bernasem na czele. Wyniki, relacja oraz komentarze postartowe etap po etapie dostępne w poniższym linku.

W ciepłej Turcji i Izraelu odbyły się też pierwsze wyścigi XCO z kalendarza UCI:

Amatorskie ściganie na Mazovia MTB Zimą

W kraju odbył się jeden z kilku zimowych „maratonów MTB”. Tym razem Mazovia MTB Zimą organizowana przez Cezarego Zamanę, której trasa poprowadzona została przez chotomowskie lasy. Niespełna 200 osób zdecydowało się na start. Na najdłuższym dystansie, Pro, podium wyglądało następująco:

 1. Karol Sładek – Spica Solutions – 1:33:02
 2. Paweł Baranek – Białobłocki Pro Coaching – 1:34:25
 3. Marek Stram – Retro Stork Team – 1:37:00
 1. Klara Troficka – Niezrzeszona – 2:08:23

Mazovia MTB Zimą – Jabłonna – pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0