Georg Egger wygrywa Mediterranean Epic 2022. Krzysztof Łukasik na piątym miejscu w generalce!

HomeSportKomentarze

Georg Egger wygrywa Mediterranean Epic 2022. Krzysztof Łukasik na piątym miejscu w generalce!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W niedzielę w Hiszpanii zakończył się wyścig etapowy Mediterranean Epic, który był kolejnym sprawdzianem formy nie tylko dla zawodników JBG-2 CryoSpace, ale także dla w zasadzie całej światowej czołówki zawodników specjalizujących się w jeździe długodystansowej – czy to maratonach MTB, czy to etapówkach. Świetnie pojechali wszyscy zawodnicy „czerwonego pociągu”, a 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Krzysztofa Łukasika oraz walka każdego dnia o miejsca na podium potwierdza, że jest to zawodnik światowego formatu, który w tym sezonie może walczyć o najwyższe laury!


Czwarty, ostatni etap Mediterrean Epic był dość specyficzny, głównie za sprawą kilkudziesięciokilometrowej płaskiej końcówki poprowadzonej częściowo plażą. Oznaczało to, że jazda w pojedynkę wymaga tu ogromnych nakładów energii oraz dużo determinacji. Przebieg całej rywalizacji można tradycyjnie prześledzić oglądając ponownie relację z całego etapu:

Do obejrzenia także skrót z najważniejszymi momentami:

Po trzech etapach w klasyfikacji generalnej niewielkie różnice czasowe w czołówce sprawiły, że nikt nie miał ochoty odpuścić, a walka była do samego końca. Dlatego też w zasadzie jeśli chodzi o czołówkę, to ostatni etap nie przyniósł żadnych przetasowań, tym bardziej, że grupa pierwszych ośmiu zawodników w zasadzie wpadła razem na metę. Minimalną przewagę wypracował lider klasyfikacji generalnej czyli Niemiec Georg Egger, który przed grupką pościgową samotnie przejechał linię mety.

Oznacza to także, że Krzysztof Łukasik zajmując siódme miejsce na etapie jednocześnie utrzymał piąte miejsce w generalce:

Niemałą zasługę w tym ma także Paweł Bernas, który w pierwszej części wyścigu mocno pracował na Krzyśka utrzymując się w prowadzącej grupie. Ostatecznie też pojechał najlepszy etap ze wszystkich meldując się na ósmym miejscu ze stratą niewiele ponad minuty do pierwszej grupy:

Zadowolenia na mecie nie kryli też Karol Ostaszewski, dla którego był to – jak sam mówi – najcięższe cztery dni na rowerze w czasie kolarskiej kariery:

Pechowy okazał się ostatni etap dla Michała Paluty, który z uszkodzonym kołem musiał jechać kilkanaście kilometrów:

Michał Glanz z kolei musiał mierzyć się z solową jazdą, co mając na uwadze specyfikę etapu było dużym wyzwaniem:

Mediterranean Epic 2022 – etap 4 – pełne wyniki

W klasyfikacji generalnej na podium elity mężczyzn Georg Egger, Wout Alleman oraz Hans Becking. W elicie kobiet wygrywa Natalia Fischer Egusquiza przed Evie Richards i Janiną Wurst.

Mediterranean Epic 2022 – klasyfikacja generalna po 4. etapie

Teraz zawodników JBG-2 CryoSpace czeka powrót do kraju i chwila wytchnienia, a już za miesiąc kolejny start, w kolejnej etapówce…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0