Wyniki / 6-7 / 02 / 2022fot. Ewald Sadie / Shift Media

HomeSportWyniki

Wyniki / 6-7 / 02 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po zakończonych tydzień temu przełajowych Mistrzostwach Świata zostało już tylko kilka wyścigów cyclocross, na których nie będziemy mieć szansy zobaczyć tęczowych koszulek nowych Mistrzów Świata. Zarówno Tom Pidock, jak i Marianne Vos przygotowują się już do sezonu szosowego. Przygotowania także trwają do sezonu w kolarstwie górskim, gdzie niektórzy wybrali metodę startową.


Przełajowa ostatnia prosta

Domykając temat przełajowy. W sobotę odbył się przedostatni wyścig cyklu Ethias Cross czyli Parkcross w Maldegem. W elicie kobiet wygrała Annemarie Worst przed Manon Bakker i Aniek van Alphen, a w elicie mężczyzn Laurens Sweeck, przed Eli Iserbytem i Larsem van der Haarem.

Pełne wyniki

Dzień później, w niedzielę, odbył się także przedostatni wyścig cyklu X2O badkamers trofee, Krawatencross w belgijskim Lille. W bardzo trudnych warunkach w elicie kobiet wygrywa Lucinda Brand przed Annemarie Worst i Ceylin del Carmen Alvarado, a w elicie mężczyzn Toon Aerts przed Nielsem Vandeputte i Larsem van der Haarem.

Pełne wyniki

Przed nami jeszcze dwa weekendy z wyścigami przełajowymi czyli w sumie cztery wyścigi – finały serii Telenet Superprestige oraz w/w X2O badkamers trofee oraz Ethias Cross.

Nino Schurter wygrywa po raz pierwszy w sezonie 2022

W RPA rozegrana została etapówka Tankwa Trek. Cztery dni rywalizacji, blisko 300 km tras i blisko 6 tysięcy metrów przewyższenia. W roku poolimpijskim dużo łatwiej ściągnąć na start zawodników z czołówki rankingu UCI. Rywalizację wygrała para Szwajcarów – Nino Schurter i Filippo Colombo (Cornercard). Na czwartym miejscu, po ponad 11 godzinch rywalizacji, ze stratą 16 minut zameldowali się Alan Hatherly i Simon Andreassen (Cannondale). W elicie kobiet wygrała para Lill Candice i Mariske Strauss (Rola Faces). Dość licznie obsadzona była kategoria Mix, gdzie uwagę przykuwa osoba Pauline Ferrand Prevot, która w parze z Kilianem Bron zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pełne wyniki

W Hiszpanii do kolejnego startu przygotowują się zawodnicy JBG-2 CryoSpace, którzy tym razem wystartują w dużo mocniej obsadzonej etapówce Mediterranean Epic. Już w czwartek!

W kraju w Górach Świętokrzyskich w Mostkach odbył się amatorski wyścig Puchar Powstańców Styczniowych organizowany przez ekipę odpowiedzialną za MTB Cross Maraton. Rywalizację na rowerach górskich na dystansie 32 km z czasem niespełna półtorej godziny wygrali Grzegorz Mazur (Metrobikes.pl) oraz Aleksandra Cieciorowska z czasem ponad dwóch godzin.

Pełne wyniki

Dla spragnionych sportowej rywalizacji w zimowej aurze w niedzielę, 13 lutego Cezary Zamana zaprasza na Mazovia MTB Zimą do Jabłonnej -> link


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0