Bartłomiej Wawak w KROSS ORLEN Cycling Team z kontraktem do 2024!fot. mat.pras.

HomeSportDrużyny

Bartłomiej Wawak w KROSS ORLEN Cycling Team z kontraktem do 2024!

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami może nie nowego rozdania, ale na pewno sporych roszad na krajowym podwórku. Nie ominęły one także zawodowej drużyny KROSS ORLEN Cycling Team, do której w tym sezonie dołączyły dwie zawodniczki – Aleksandra Podgórska i Matylda Szczecińska oraz dwaj zawodnicy – Filip Helta oraz Szwajcar, Thomas Lischer. To spore wzmocnienie dotychczasowego składu drużyny, w którym po zakończeniu sportowej kariery przez Maję Włoszczowską, pozostali Czech Ondrej Cink i Mistrz Polski Bartłomiej Wawak.


Informacja prasowa:

Bartłomiej Wawak i KROSS ORLEN Cycling Team wspólnie wyznaczają cele na najbliższe trzy sezony. Kolarz przedłużył kontrakt z zespołem KOCT do końca 2024 roku.

Najlepszy zawodnik MTB w Polsce Bartłomiej Wawak kontynuuje współpracę z KROSS ORLEN Cycling Team, do końca 2024 roku będzie ścigał się w barwach drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów KROSS oraz PKN ORLEN. Ubiegłoroczne zmagania KOCT – jednej z najlepszych grup kolarskich na świecie – zakończyły się z historycznymi wynikami członków zespołu. Przedstawiciele drużyny liczą, że zbliżający się sezon przyniesie także wiele sukcesów.

Sezon 2021 był jednym z najlepszych w karierze Bartłomieja Wawaka. Zawodnik awansował na 8 pozycję w rankingu UCI. Bartek 13 razy stawał na podium, w tym 7 razy na najwyższym, 2 razy zdobywając tytuł mistrza Polski – XCO oraz XCC. Podczas debiutanckiego startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio uplasował się na 19 miejscu. Reprezentant KOCT osiągnął też bardzo dobre wyniki w wyścigach Pucharu Świata – zajmując 7 miejsce w szwajcarskim Lenzerheide oraz 12 lokatę podczas zawodów w czeskim Novym Mesce.

– Bartek w zeszłym sezonie pokazał, że potrafi walczyć z najlepszymi, udowodnił, że może śmiało pretendować do światowej czołówki – mówi Kornel Osiński, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team. – Nasza dotychczasowa współpraca i postępy Bartka udowadniają, że możemy dążyć do jeszcze lepszych wyników i myśleć o przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskim w Paryżu w 2024 roku. Mamy aspiracje na poprawę wyniku z Tokio. I wspólnie wierzymy, że jest to w zasięgu możliwości.

Bartłomiej Wawak razem z pozostałymi członkami zespołu KROSS ORLEN Cycling Team: Ondrejem Cinkiem, Filipem Heltą, Thomasem Litscherem, Matyldą Szczecińską i Aleksandrą Podgórską niebawem rozpoczną nowy sezon. Powiększona o nowych zawodników i zawodniczki grupa wyznacza ambitne cele. Drużyna ma plan zawalczyć o najwyższe trofea zarówno w kategorii Elity mężczyzn, jak i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

– Jednym z naszych celów na najbliższy sezon jest zadomowienie się Bartka Wawaka w najlepszej piętnastce Pucharu Świata. Obserwuje Bartka i jestem przekonany, że jest to możliwe w zbliżającym się sezonie – przekonuje Kornel Osiński, Team Manager KROSS ORLEN Cycling Team.

COMMENTS

DISQUS: 0