Koniec kolarskiej kariery Jakuba Zamroźniakafot. Ola Sulikowska

HomeSportDrużyny

Koniec kolarskiej kariery Jakuba Zamroźniaka

Jakub Zamroźniak, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w polskim cross country, na równi rywalizujący z Bartkiem Wawakiem, Filipem Heltą czy Krzysztofem Łukasikiem, właśnie poinformował o zakończeniu swojej sportowej kariery kolarza.


Jakub Zamroźniak swoją kolarską przygodę zaczął 17 lat temu. Pierwszym jego klubem był UKS Podwilk. Później, wraz z rozwojem sportowym oraz coraz lepszymi wynikami zmieniał kluby – najpierw był Bieniasz Bike, dalej Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team w barwach któego został Mistrzem Polski MTB XCO w kategorii U23, a później JBG-2 CryoSpace.

To właśnie w barwach czerwonej ekipy startował m.in. w Pucharach Świata MTB XCO, a w minionym sezonie dosłownie o włos przegrał tytuł Mistrza Polski w cross country na mistrzostwach rozegranych w Boguszowie Gorcach.

Na koniec sezonu 2021 Kuba rozstał się ze swoją ostatnią drużyną, JBG-2 CryoSpace. Jednocześnie pojawiła się informacja, że będzie współpracował z młodzieżą w klubie UKS Zawoja Zawojak. Równolegle poszukiwał nowej drużyny na sezon 2022, które to poszukiwania zakończyły się fiaskiem i w związku z tym, po 17 latach właśnie poinformował o zakończeniu swojej kariery jako zawodowego kolarza:

COMMENTS

DISQUS: 0