Nowy projekt na polskiej scenie kolarskiej: Świętokrzyskie Cycling Academy

HomeSportZapowiedzi

Nowy projekt na polskiej scenie kolarskiej: Świętokrzyskie Cycling Academy

W 2022 roku kolarstwo górskie w pewnym sensie próbuje wejść na nowy poziom. Z jednej strony Puchar Polski MTB XCO, którego wszystkie osiem wyścigów będą wpisane do kalendarza UCI, z drugiej strony mocne przetasowania, a może wręcz odświeżenie w składach drużyn, z czego trzy to ekipy UCI. W tym sezonie do stale obecnych KROSS ORLEN Cycling Team i JBG-2 CryoSpace dołącza nowa inicjatywa – Świętokrzyskie Cycling Academy.


Informacja prasowa:

Na przełomie roku z inicjatywy Andrzeja Domina (Domin Sport), Przemysława Gierczaka (LKK LUKS Sławno) oraz Konrada Ulanickiego (Świętokrzyski Związek Kolarski) powstała grupa kolarska Świętokrzyskie Cycling Academy, która została zarejestrowana w Międzynarodowej Unii Kolarskiej ze statusem UCI MTB Team. Projekt jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia młodym zawodnikom optymalnych warunków do rozwoju.

Obecnie w składzie zespołu znaleźli się juniorka Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała), młodzieżowcy Julia Zięba (LKK LUKS Sławno) i Krzysztof Domin (KS Pogoń Mostostal Puławy) oraz zawodnicy elity Mateusz Nieboras (JBG2) i Marta Turoboś (LKK LUKS Sławno), która będzie również członkiem sztabu szkoleniowego ekipy z Włoszczowy. Drużyna skupiać się będzie głownie na startach kolarstwie górskim i przełajowym, ale pojawiać się będzie również na wyścigach szosowych.

Kierownictwo zespołu nie ukrywa, że będzie czynić starania, aby sukcesywnie powiększać skład głównie o zawodników kategorii U23.

W sezonie 2022 ekipa ścigać się będzie na rowerach hiszpańskiej marki Orbea.

Już niebawem na facebookowych profilach Świętokrzyskie Cycling Academy, oraz profilach zawodników pojawi się więcej informacji o nowym projekcie. Zapraszamy do śledzenia: facebook / instagram.

COMMENTS

DISQUS: 0