Decathlon wchodzi na kolejny poziom. Julie Bresset i Stephane Tempier na czele pięcioosobowego Rockrider Racing Team

HomeSportDrużyny

Decathlon wchodzi na kolejny poziom. Julie Bresset i Stephane Tempier na czele pięcioosobowego Rockrider Racing Team

Sieć sklepów Decathlon, centrum projektowania i innowacji rowerowych BTWIN Village, marka Rockrider, a teraz Rockrider Racing Team jako ekipa UCI. Co to za ogromna droga, jaką przeszły marki rowerowe sieci Decathlon, by teraz w 2022 roku pojawić się na linii startu wyścigów Pucharu Świata jako sponsor tytularny drużyny zarejestrowanej w UCI!


Uważnie śledzący kolarskie internety mogli zauważyć, że już późną jesienią Julie Bresset, złota medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, kilkukrotnie pojawiła się w BTWIN Village, a niedługo potem zaczęła jeździć na rowerze Rockrider. Nie przyszłoby mi do głowy wtedy, że za tym stoi coś więcej. Myślałem raczej o tym, że to po prostu fajna „sportowa emerytura”.

Kilkanaście dni temu na profilu marki Rockrider pojawiła się o premierze, która ma odbyć się 2 lutego 2022 roku. Marka przyzwyczaiła nas już do tego, że praktycznie co roku w ofercie pojawiają się wysokie modele rowerów wyścigowych w limitowanej konfiguracji i atrakcyjnej cenie. Myślałem, że tak będzie i tym razem, bo zielone malowanie rowerów bijące z zajawki nie było mi znane z prezentacji kolekcji 2022 podczas ostatniej edycji Roc d’Azur.

Niespodziankę trochę zepsuło UCI, które kilka dni wcześniej opublikowało składy wszystkich drużyn UCI. Już wtedy można było wypatrzeć na liście Rockrider Racing Team oraz skład drużyny, która to była tematem wspomnianej premiery.

Wspomniana wyżej Julie Bresset razem z Samuelem Roces będą kierować drużyną, w której składzie znajdujemy zarówno doświadczonych, jak i obiecujących, młodych francuskich zawodników:

Stephane Tempier (Francja) to najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie.

  • ur. 5 marca 1986
  • największe sukcesy – IO 2021 (11 m.), MŚ XCO 2019 (3. m), PŚ XCO 2014 (5. m), PŚ XCO 2017 (2. m)

Joshua Dubau (Francja) jest największą nadzieją zespołu. Dopiero co zdobył tytuł Mistrza Francji w kolarstwie przełajowym, a podczas Mistrzostw Świata mogliśmy oglądać go na czele stawki walczącego jak równy z równym z pozostałymi zawodnikami.

  • ur. 4 czerwca 1996
  • największe sukcesy – PŚ XCO 2018 (2. m U23), PŚ XCO 2021 (15. m), ME XCO 2018 (1. m U23), Mistrzostwa Francji XCO 2018 (1. m U23), Mistrzostwa Francji CX 2022 (1. m)

Lucas Dubau (Francja) – młodszy brat Joshua’y, obiecujący zawodnik, wracający do kolarstwa górskiego z szosy.

  • ur. 4 czerwca 1996
  • największe sukcesy – Mistrzostwa Francji CX 2018 (1. m U23)

Emeline Detilleux (Belgia) – jedyna zawodniczka w zespole spoza Francji, utytułowana kolarka górska z Belgii.

  • ur. 8 listopada 1999
  • największe sukcesy – Mistrzostwa Belgii XCO (1. m 2021, 2. m 2019, 3. m 2018), ME XCO 2018 (12 m. U23), MŚ XCO 2021 (11. m)

Romain Seigle (Francja) podobnie jak Lucas wraca do kolarstwa górskiego z szosy, ale wyniki które osiągał kilka lat temu dają nadzieję na wysokie lokaty także w zbliżającym się sezonie.

  • ur. 11 października 1994
  • największe sukcesy – MŚ XCO 2012 (1. m Junior), Mistrzostwa Francji 2015 (3. m U23)

Długoterminowym celem sportowym zespołu są Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W tym czasie zawodnicy będą ściśle współpracować z projektantami marki Rockrider pracującymi w BTWIN Village nad rozwojem produktów rowerowych, z których korzystają. Za wcześnie by o tym mówić, ale dwuletnia perspektywa do IO w Paryżu to wystarczająca ilość czasu do stworzenia kolejnej wersji rowerów Rockrider.

Zawodnicy będą startować na najnowszych konstrukcjach Rockrider wyposażonych w zawieszenie Manitou, napęd SRAM XX1 AXS, koła Mavic, opony Hutchinson, siodełka fi’zi:k, pedały Look, buty Mavic. Do dyspozycji zawodników będą zarówno rowery sztywne – Rockrider Race 900, jak i w pełni zawieszone – Rockrider Race 900 S, które od 2022 wyposażone będą w karbonowy wahacz.

Zawodnicy będą też korzystać z odzieży, jak i akcesoriów Rockrider – kasku czy rękawiczek, które na pewno dzięki informacji zwrotnej od zawodników będą jeszcze doskonalone.

COMMENTS

DISQUS: 0