Zagraj w BIKLE, czyli kolarską wersję WORDLE

HomeSport

Zagraj w BIKLE, czyli kolarską wersję WORDLE

Od kilkunastu dni sporą furorę w internecie robią stosunkowo proste gry słowne. Wszystko zaczęło się od WORDLE, które bardzo szybko zaczęło zyskiwać swoje klony, zarówno w wersji anglojęzycznej, jak i lokalnych językach, także po polsku dostępne pod adresami literalnie.fun czy sudoku.pl. Jak się jednak okazuje są już nie tylko wersje językowe, ale także wersje tematyczne.


Na włoskim blogu kolarskim Bidon pojawiła się informacja, że osoby z kręgów związanych z blogiem, w oparciu o kod włoskiej wersji (Parole i Kasta) Wordle przygotowali kolarską odmianę gry pod nazwą BIKLE. Tu także mamy tylko pięcioliterowe słowa, a dokładniej nazwiska kolarzy – zarówno tych jeżdżących aktualnie, których oglądamy na podium, mniej widocznych gregario, czy już nieżyjących legend kolarstwa.

Gra dostępna jest pod adresem https://giop98.github.io/bikle/ i zgodnie z zasadą WORDLE, dziennie jest tylko jedno nazwisko do odgadnięcia, dla każdego takie samo.

Z tego co sprawdziłem, to baza nazwisk w dużej mierze ogranicza się jeszcze tylko do nazwisk kolarzy szosowych, ale kilka nazwisk ze świata MTB też udało mi się już potwierdzić – baza nazwisk jest cały czas powiększana.

Niestety tym razem nie zgadłem.

COMMENTS

DISQUS: 0